Wpis z mikrobloga

Napiszcie mi bo czegoś tutaj nie rozumiem. Dlaczego IN POST potrafił od czasów pandemii rozbudować swoje paczkomaty z 10k na 18k dostarczając do dużych wiosek i każdej gminie po 1-3 paczkomaty a Poczta Polska mówiła coś o 2000 automatów paczkowych do końca 2022 roku. A mają może kilkaset.
Czy to aż taki problem by postawić automat przy każdej placówce pocztowej? To 6600 miejsc od ręki do postawienia swoich skrytek. W mojej gminie która liczy 4500 mieszkańców są trzy paczkomaty In Post a poczta nie ma żadnego. Czempioni.

I skoro to państwowe to dlaczego nie dogadają się z Orlenem by wspólnie budować automaty? Jakby chcieli go by w 2-3 lata objęli każda gminę.

#inpost #paczkomaty #pocztapolska #kurier #zalesie #polska
  • 11
@brednyk:
Dlatego:
Poczta:
Jest prawnikiem i politologiem po studiach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytecie Warszawskim.
Pracował w Urzędzie m.st. Warszawy dla Pragi Północ
Był zastępcą dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu
Pracował również w Dziale Organizacji Zarządzania i Inwestycji Kapitałowych w Zakładach Przemysłu Ciągnikowego „URSUS” SA.
W latach 2008-2016 kierował Wydziałem Zamówień Publicznych
Od roku 2016 do roku 2018 był dyrektorem Departamentu Zezwoleń i Koncesji w MSWiA.
W latach 2018-2020 zasiadał
Pobierz mango2018 - @brednyk: 
Dlatego:
Poczta:
Jest prawnikiem i politologiem po studiach na...
źródło: 056540_r0_620
@bruuh: to też prawda, ale Poczta Polska ma ponad 20k punktów odbiorów do Biedronek, Żabem, Lewiatana, sklepów ABC i własnych palcówek. Więc może postawili na ten sposób dystrybucji paczek
To 6600 miejsc od ręki do postawienia swoich skrytek.


@brednyk: Ile taki paczkomat może kosztować? Ja nie mam pojęcia, ale maszyna i cała logistyka związana z jego postawieniem, to strzelam ok. 20.000 zł.

6600 miejsc x 20.000 zł to....132 mln złotych wydane od ręki.
A wiesz ile Poczta-Polska miała zysku netto w 2019 roku? Niecałe 3 miliony.

A więc może i paczkomaty postawione od ręki, ale "zwrot inwestycji" już nie od
@Turbator: tak mały zysk wynika z tego że utrzymują placówki na zadupiu i z tego że muszą dowozić listy. Za które i tak płaci państwo. W sensie dopłaca.

Bez tych dopłat Poczta Polska jest i tak co roku na minusie. Za to Pocztex, czyli paczki na siebie zarabiają.

Polecone listy powinny iść na e-mail szyfrowany. Zrobić 10 letni okres przejściowy i wymusić na każdym założenie takowej skrzynki.