Wpis z mikrobloga

Rebeka zamartwia się o : prowadzenie własnego sklepu, bezpieczeństwo dzieci, zdrowie starzejących się rodziców, finanse domowe i niepewną pracę męża

Ma przez to: problemy ze spaniem, rozdrazenienie, rozstrzęsienie

Jakie masz podobieństwa i różnice w zamiartwianiu się

Moje zmartwienia: No to ja się boje ośmieszenia, i że będę cierpiał w przyszłości jak w szkole i że zostane bezdomnym itp
Mam przez to: smutek, zmęczenie, brak chęci do życia, strach, płacz, biegunka, ból głowy, moczopędność, problemy ze skupieniem, ciarki, drżenie rąk, spięte mięśnie, nieporadność ruchowa, chęć ucieczki, pustka w głowie, ból w brzucha, ból w klatce piersiowej, senność, ignorowanie otoczenia, zamknięcie się w sobie, natrętne myśli

#przegryw #terapia #qewnakwadracie #psychologia
  • 7
@qew12: @qew12: Napisałeś: boję cię ośmieszenia, boję się cierpienia
Jako, że ośmieszenie jest również cierpieniem, no to przyjmijmy, że boisz się szczególnie pewnego typu cierpienia

Co to znaczy, że się czegoś BOJĘ?

Czy to znaczy, że doświadczyłem czegoś przykrego i nie chciałbym aby to się znowu powtórzyło?

Jeżeli NIE CHCĘ żeby coś przykrego się powtórzyło lub urzeczywistniło, to muszę się zapytać czy mam na to jakiś wpływ, choćby niewielki?

Ustalam,
@michal-przybylinski: Poddałem się i nie wierzę, że to mi pomoże.
Ale może dowiem się chociaż ciekawych rzeczy.

Motywacja - chęć zrobienianie czegoś wynikająca z różnych przyczyn. Np. Spodziewana gratyfikacja.

Muszę - nie wiem. Nie ma takiego czegoś jak muszę :). Jak ktoś coś musi, to spotkają go przykre konsekwencje jak tego nie zrobi.

Pozdrawiam.
Co rozumiem przez „CHCĘ”
Mogę chcieć
- iść do łazienki
- iść na spacer
- zjeść coś dobrego
- poczytać gazetę
- pograć na komputerze
Wszystko to sprawia mi to komfort, bo dostarcza mi przyjemnych doznań, pomaga mi to lepiej odpocząć, ale nie wiąże się z wysiłkiem, z trudem emocjonalnym

Ale mogę chcieć też zdobyć coś takiego jak
- cudze uznanie
- satysfakcję
- dobre wspomnienie
- gratyfikacja materialna

Niestety, jakoś tak