Wpis z mikrobloga

#skladamkomputer Jeśli się w czymś mylę, źle myślę, albo podzespoły można byłoby lepiej dobrać to wyprowadźcie mnie prosze mireczki z błędu()

Procesor - Wybór padł na Intel core i7-13700KF Potrzebuje jak najmocniejszego procesora w dobrej cenie. Używam komputera do zastosowań profesjonalnych (adobe, sony vegas, etc.). 8 mocnych rdzeni to dla mnie minimum + dobrze, że jest również dodatkowo kilka słabszych

Chłodzenie procesora - Do schłodzenia takiego procesora wypadałoby już mieć wodne 360, wybór padł na Endorfy Navis F360 a nie Arctica, ze względu na to, że są niemalże bliźniacze wydajnościowo + osobny kabel na zasilanie Navisa bardziej do mnie przemawia.

Pasta termoprzewodząca - Thermal Grizzly Kryonaut chyba najlepsza pasta na rynku w małych pieniądzach

Płyta główna - Jedyną sensowną cenowo opcją jest pozostanie na ramach ddr4 i chipsetem z690. Asus TUF Gaming z690-Plus D4 wg mnie jest najsolidniejszym mobo w tej cenie (ponoć nie najlepszy kodek dźwięku mnie nie zraża) + umożliwi mi podkręcenie i7-13700KF gdy zajdzie taka potrzeba/moja chęć (z tego co czytałem, to rozumiem, że nie ma sensu w ogóle robić OC na tym procesorze)

Dysk - Dysk SSD Kingston KC3000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe najlepszy stosunek cena/jakość wraz z wystarczającą pojemnością

RAM - Kingston Fury Renegade, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 dwie kości zwykłego ramu. Przyszłościowo 32GB.

Karta graficzna - MSI GeForce RTX 4070 Ti Gaming X Trio 12GB GDDR6X rtxy 4070ti oferują świetną wydajność, zużycie energii i są w miare przyjaznych cenach, tym bardziej w porównaniu z podobnym wydajnościowo rtx 3090ti który kosztuje dużo dużo więcej. Wersja gaming x trio od msi ze względu na najlepszą kulturę pracy w tej półce cenowej.

Zasilacz - Gigabyte P850GM 850W Cały zestaw w maksymalnym obciążeniu osiągnie max 600 wat. Biorę zasilacz z większą mocą, żeby potencjalnie w przyszłości przesiąść się na jeszcze mocniejszą karte graficzną (np rtx 4090).

Obudowę już posiadam. Zmieści AIO 360 z przodu i z tyłu. Aktualnie korzystam z monitora144hz na 1080p. W niedalekiej przyszłości pojawi się telewizor 120hz 4k.

#pcmasterrace #komputery
Pobierz siadatajta - #skladamkomputer Jeśli się w czymś mylę, źle myślę, albo podzespoły możn...
źródło: zestaw
  • 21