Wpis z mikrobloga

Fragment debaty prezydenckiej w Czechach:

(prowadzący): Czy Czechy powinny wysłać żołnierzy do otwartego konfliktu w przypadku ataku na Polskę lub kraje bałtyckie?
Andrej Babiš (AB): Gdzie ma Pan na myśli? Na wojnę? Zdecydowanie nie.
p: Do otwartego konfliktu w przypadku ataku...
AB: A dlaczego mamy mieć otwarty konflikt? Chcę pokoju.
p: Gdyby Pan był głównodowodzącym sił zbrojnych. Moje pytanie brzmi: Czy w przypadku zaatakowania Polski lub krajów bałtyckich powinniśmy wypełnić zobowiązania sojusznicze i wysłać tam wojska?
AB: Nie byłem głównodowodzącym. Aha, gdybym był.
p: Gdyby Pan byl, nie że Pan był.
AB: Na pewno nie. Zdecydowanie nie. I myślę, że musimy porozmawiać o pokoju. Pan generał (Petr Pavel) mówi o wojnie.
p: Ale to są nasze zobowiązania sojusznicze. Obrona zbiorowa NATO.
AB: Tak, ale ja nie chcę wojny.
p: Nikt nie chce wojny.
AB: Cóż. Więc zróbmy coś z tym.
p: Moje pytanie brzmi, czy gdyby Polska lub kraje bałtyckie zostały zaatakowane…
AB: Dlaczego miałyby być atakowane?
p: Jeśli! Jeśli! Więc czy Czechy powinny wysłać swoich żołnierzy do obrony tych sojuszników.
AB: Mówię, że to czysta teoria. Mówię, że światowi przywódcy, a gdybym był prezydentem, a już to wyjaśniałem x-razy, swoją drogą, odwiedziłbym…
p: Niech Pan odpowie na moje pytanie.
AB: Nie, na pewno nie. Chcę pokoju. Nie chcę wojny i pod żadnym pozorem nie wysłałbym na wojnę naszych dzieci i dzieci naszych kobiet. A co to za retoryka? Mamy zapobiegać wojnie.

https://twitter.com/HarzerF/status/1617252641658265601

#ukraina
Pobierz waro - Fragment debaty prezydenckiej w Czechach:

(prowadzący): Czy Czechy powinny wy...
źródło: a16d6d0c2ebf8f9454ee06b5235b19d370f64d4903b57d8e9f2be8f43e63a5e3
  • 32
@waro: polecam lekturę komentarzy choćby tutaj:
https://twitter.com/WypartowiczBa/status/1617255056239362048?t=7xIfkHPy0NU6jfrtIluXhA&s=19
W największym skrócie: sporo Czechów przeprasza za Babisa i wstydzi się za niego, a w postach pisanych w angielskim, łamanym polskim i czeskim"srac" i "je to debil" to najłagodniejsze okreslenia jakie padają pod jego adresem xd

Pozostaje trzymać kciuki za kontrkandydata. General Pavel zawsze był pronatowski i uważał Rosję za największe zagrożenie, więc rozkład jazdy jest mu doskonale znany ( ͡° ͜ʖ