Wpis z mikrobloga

Siemka. Chciałbym spróbować swoich sił w leathercraftingu. Powoli przymierzam się do zakupu niezbędnych narzędzi, żeby sprawdzić z czym to się je. Nurtuje mnie jednak pytanie gdzie zaopatrujecie się w skórę ? Nie chciałbym dać się naciągnać w jakiś głupi sposób i przepłacać za coś o czym nie mam pojęcia. Mógłby ktoś coś doradzic ?

Pozdrawiam !
#diy #leatherworking #kaletnictwo
  • 3
@Heidi12: pewnie na allegro jest masa sprzedających oferujących takie rzeczy, kiedyś szukałem podzespołów do naprawy cześć motoryzacyjnych i za pierwszym wejściem znalazłem sprzedającego oferujacego kilka stron rzeczy których normalnie bym nie dostał w okolicy. A skórę to możesz odzyskiwać z "lumpów" jakiś
@Heidi12: Jak chcesz względnie wysokiej jakości skórki (stosunkowo drogo) to bierz z Mikasklepu albo Juchcika czy innego Craftpointu. Jak chcesz taniej i dużo (dobre na początek) to bierz z Kalskóru albo od Leja (najlepiej zadzwonić i zapytać). Zawsze też możesz wygooglować najbliższą hurtownię szewską/kaletniczą i coś na miejscu podotykać ;)
Jak chcesz się szybko nauczyć wszystkiego to polecam warsztaty w Stroppa.pl/warsztaty
Poznasz całe podstawy kaletnictwa w jeden weekend.