Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej i najsprawniej nauczyć się języka niemieckiego?
Myślałem o pójściu na kurs ale ten 1800zł chciałbym na razie coś w domu jakieś podstawy ogarnąć..
Macie jakieś rady jak to zrobić na razie za darmo do jakiegoś w miarę miarę poziomu żeby ten kurs wsiąść alu już bardziej zaawansowany żeby gadać etc pełnymi zdaniami etc..
Stratuje od zera, mogę z 2h dziennie poświęcić.

#niemiecki #nauka #jezykiobce #niemcy
  • 6
@LonNon: gdybyś się decydował na kurs, to od siebie dodam, że niedawno skończyłem półroczny kurs B1+ na profi lingua, trochę to pomaga, dużo rzeczy sobie odświeżyłem, przypomniałem sporo gramatyki. Wygląda to tak, że całe lekcje są po ichnemu, dużo rozmowy, są ćwiczenia np. z podręcznika albo materiałów lektora(-ki) i zadania domowe, na pewno język się rozplątuje :)
Organizacyjnie bywa słabo bo co rusz ktoś musi coś przekładać i niekiedy masz w
@LonNon: zacznij od YouTube - Natalia Kamysz.
Jakoś w marcu poprzedniego roku zacząłem robić początki z duolingo, kilka podstawowych zwrotów i słówek + książki sobie kupiłem LINIE 1 na poziom A1.1 i A1.2. Razem z tym przechodziłem YT. Też mi było szkoda ponad 1,5k na jeden półpoziom. Zapisałem się dopiero na A2.2 na intensywny kurs mam 2x3h w tygodniu. To jest bardzo dużo i człowiek wymięka jak ma pracę, ale jakoś