Wpis z mikrobloga

W zeszłym roku różowa ma płaciła za ubezpieczenie powozu koło 900 zł, bo raty. W tym roku dostała propozycję na 1100 zł. Agentka różnymi cięciami zbiła je do 1040 zł, ale widząc że próbujemy się wyrwać zadzwoniła do koleżanki i w innej ubezpieczalni znalazła za 550 zł.
Co to za patologia z cenami u narodowego ubezpieczyciela ( _)
#ubezpieczenia #samochody
  • 10
@Cinoski: ze swojej strony zauważyłem że agenci po kilku latach w kulki lecą, ostatnio sam dużo lepszą ofertę znalazłem niż od agenta z którym wiele lat współpracuje
@Jendrej: w agencji, gdzie ja kupowałem ubezpieczenie współpracują z kilkoma ubezpieczycielami i mi w tym roku wyszło AC z OC w niższej cenie niż w zeszłym roku samo AC
@Cinoski: jeśli masz na myśli PZU to popłynęli ostatnio z cenami mocno i zaproponowali mi prawie 2k. A przez mubi 450 u innego ubezpieczyciela i te 150 zwrotu. Yanosik w uniqua jakieś 900 chciał.
@MatexN u mnie 200 taniej niż rok temu mimo że większy silnik.
@Cinoski: Każda firma ma swoje taryfy, które są indywidualne dla każdego kodu pocztowego, marki i modelu auta no i każda firma ma swoje współczynniki wyliczające zniżki. Bardzo często jest tak że jedna firma potrafi być 2 razy tańsza od innej.

Swoją drogą to ostatnie miesiące tanich ubezpieczeń OC, prawdopodobnie po wynikach rocznych w marcu/kwietniu większość rynku podniesie składki.

PS. @wiesiu2 @yazir @Cinoski Warto też czasami sprawdzić firmę w której się bierze
@sayanek: pamiętam walkę z gefionem jak koniecznie chcieli mi przedłużyć OC jak kupiłem samochód z OC kończącym się w ciągu 40 dni. Nic nie dostali, a wiedzieli że chce zmienić ubezpieczyciela. Akurat jakoś chwilę po terminie oc wtedy zawinęli się.
@yazir: o powiadomienia naprawili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak patrzyłem na mubi to było kilka ofert tak max stówkę tańszych na podobnych warunkach ale akurat z uniqą nigdy problemów nie miałem, a tysiak czy 900zł na rok różnicy takiej mi nie robi.