Wpis z mikrobloga

No ale co według Ciebie mieli zrobić? Pierwszy byłbyś do płakania ze pisowska policja przekracza uprawnienia i łamie prawa człowieka. Skoro gosc mial dowod, zostal sprawdzony, a do teraz nikt go nie szuka (bo nie ma powodu) to czego Ty oczekujesz?


@32andu:
@Cubaza:

1. Do naftoportu bylo 50km
2. 1 mial paszport, i podal dane dwoch pozostalych
3. Nie popelnili zadnego przestepstwa ani wykroczenia, nikt ich nie zlapal, sami zadzwonili po pomoc.

Wedlug Ciebie policja miala ich nielegalnie wsadzic na dolek, z ktorego by i tak wyszli, bo nie mieli zadnych podstaw zeby im jakiekolwiek zarzuty postawic.

A co gdyby sie okazalo ze wszystko bylo ok, i bylby skandal, ze pisowska policja ludzi
@32andu: Myślę, że aż tak głupi nie są. Pewnie ich ostro przetrzepali, powypytywali, a obywatele nie muszą wiedzieć. Naprawdę myślicie, że rząd by olał coś takiego? Bo informacja musiała pójść z policji wyżej
a do teraz nikt go nie szuka (bo nie ma powodu)


@RafDan: kapitanat portu gdańsk go szuka i skierował pismo do policji w sprawie aktualnego pobytu, dlaczego go szuka to już pytaj kapitanat nie mnie.

Po drugie to nie mieli 50km. Zerknij sobie odległość od górek zachodnik do naftoportu. Na pieszo masz 11km, hiszpanów wyciągneli 5km od górek zachodnich z wody. Jak policzyłeś z tego 50km tego nie wie nikt
kapitanat portu gdańsk go szuka i skierował pismo do policji w sprawie aktualnego pobytu, dlaczego go szuka to już pytaj kapitanat nie mnie.


@baetky: Chodzilo mi o to, ze nikt ich nie szuka ze sluzb - bo po pierwsze byliby zatrzymani przy sprawdzaniu, lub dwa, póściliby info w eter ze sa poszukiwani. Port szuka sternika (ciekawe skad wiedza kto nim byl, skoro ponoc "nikt nic nie wie"? ;) ) a czemu
@RafDan: w art bylo napisane, ze te ten ich skuter miał 50km zasięgu. https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zaskakujace-ustalenia-ws-hiszpanskich-nurkow-Za-szybko-ich-wypuszczono-n174566.html

A ze służb to wlasnie ich szukają na prośbę kapitanatu. Skad wiadomo kim był sternik? Bo policjant w notatce tak napisał. Po co go port szuka? Nie znam procedur jak to wygląda, czy to na wskazanie portu będzie podejmowane jakies sledztwo skoro policja pouczyła czy do czegoś jeszcze potrzebują.

Zerknij w art tu wyczerpują temat; https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zaskakujace-ustalenia-ws-hiszpanskich-nurkow-Za-szybko-ich-wypuszczono-n174566.html
Skad wiadomo kim był sternik? Bo policjant w notatce tak napisał


@baetky: No wlasnie o to mi chodzi, bo tu jest forcowana teoria ze nikt nie wie kto to jest, na onecie nawet nie wspominaja w artykule ze gosciu dal swoj paszport i na jego podstawie dwoch pozostalych zostalo "wylegitymowanych". Pomijam juz fakt, ze "przez cos" o ta pomoc wolali, a ze to byla PSP to domyslam sie ze po prostu