Wpis z mikrobloga

Prośba,
Ale najpierw napisze o co chodzi. W tym miesiącu oglądałem oferty na Otodom, dzwoniłem w 4 miejsca do 3 pośredników i 1 flippera. Oglądałem 2 mieszkania bo 2 odpadły już ma etapie rozmowy przez telefon (Brak negocjacji mimo iż wiszą lepsze oferty w takich samych lokalizacjach więc bez sensu oglądać).
Z obu oględzin doszedłem do wniosku że pośrenik nie zasługuję na jaką kolwiek kasę za swoją robotę,
baa... nawet postawa dość roszczeniowa względem kupującego w moim odczuciu,
Tak z rozmowy dało się odczuć że te 2-3% należy im się jak Psu micha a gdy pytam o szczegóły jakieś to nic nie wiedzą...
jaka instalacja, jaki czynsz średnio, w jakim stanie to i owo,
chciałem obejrzeć piwnicę... bo przy zakupie 30m2 liczy się każdy metr dodatkowy by na przykład mieć gdzie schować rower elektryczny, Pani pośrednik odmoówiła mówiąc że sprzedający tam mają swoje rzeczy i piwnicy nie pokaże.

Dochodzę do wniosku że nie będę płacił za coś takiego 3-4k brutto albo i więcej. bo na 2k brutto się pewnie nie zgodzą bo sytuacja w 2021 roku ich tak rozpasła że ich postawa jest teraz gorzej niż roszczeniowa i zamierzam sam dokonać zakupu. Znajdę sobie osobę u której nie ma umowy na wyłączność albo takowa kończy się wkrótce i zaproponuję samemu ogarnięcie takiej transakcji. I dlatego pytanie czy ktoś umi mi rozpisać krok po kroku co gdzie i jak. Gdzie i na co patrzeć, gdzie i co zapłacić jak dla kompletnie zielonego. Będę kupywał pierwsze swoje mieszkanie i chciałbym zrobić to samemu nawet jak mam poświęcić 2 tygodnie na naukę to i tak jest 4k zaoszczędzone, wole to dołożyć na kafelki czy gładzie do remontu niż płacić za tak marną usługę i jeszcze taką postawę.
@Kiedysbedeczerwonka @pastaowujkufoliarzu możecie pomóc jak ogarniacie temat.


#nieruchomosci