Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki #programista15k #komputery #pcmasterrace, jest temacik #pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szukałem sobie laptopa z Windowsem do pracy jako programista (robię frontend. Stack to react etc, ale backend zdeployowany, więc nie trzeba go stawiać lokalnie, także development robię tylko na dev serverze samego frontu)

Znalazłem sobie dwa laptopy, jeden gamingowy a drugi biznesowy:

Biznesowy: https://www.x-kom.pl/p/1107925-notebook-laptop-156-dell-latitude-5531-i5-12600h-32gb-5121tb-win11p-mx550.html
Gamingowy: https://www.x-kom.pl/p/1092813-notebook-laptop-156-hp-omen-16-i7-12700h-32gb-1tb-win11-rtx3070ti-165hz.html

Mam rozterkę który wybrać. Gamingowy jest lepszy (zależy mi na procesorze najbardziej, a ten jego nie ma konkurencji), lepszy procesor, ekran o lepszej rozdzielczości itp. Natomiast problem z nim mam taki, że mam w środku blokadę przed przychodzeniem do biura z gamingowy laptopem, zwyczajnie chyba byłoby mi głupio.
Ten biznesowy z kolei ma nieco słabszy procesor (coś koło 10% w benchmarkach), więc no będzie słabszy, choć nie wiem, czy będzie to zauważalne. Na plus jednocześnie przemawia mniejsza waga (codziennie noszę laptopa do domu), że nie jest do gier, dłuższe życie na baterii i ogólnie wykonanie.

Co myślicie? Czy moje argumenty mają sens? Który byście wybrali?
  • 13
@sayda: nie no zartuje, FE też programowanie. Ja bym to miał w dupie a fullstackiem byłem już 15 lat temu. To nawet wyglada 'pro' bo wiadomo ze alienwary albo inne to #!$%@? lapki.
Zawsze mozesz mowic ze liczysz AI/kopiesz bitociny i potrzebujesz nvidie
@sayda: Tej konfiguracji szukaj
Wyświetlacz 15,6" bez obsługi dotykowej o rozdzielczości UHD (3840 x 2160) przy 60 Hz, powłoka przeciwodblaskowa, 100% gamy barw sRGB, 400 nitów, szeroki kąt widzenia, wąska ramka, podświetlenie WLED, panel SLP, niska emisja światła niebieskiego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapalara: nie jest mi głupio przychodzić z laptopem tylko konkretnie z gamingowym. Osobiście gdyby ktoś miał nawet świecącą choinkę a nie laptopa to by mi to wisiało, ale jakoś mam "obawę" że ktoś by krzywo patrzył czy sobie coś pomyślał, nie wiem sam jak to określić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: a z tych dwóch konkretnych modeli? Dell jednak? Trochę mnie martwią gorsze podzespoły jednak. Boję się, że mógłbym tego żałować potem
w środku blokadę przed przychodzeniem do biura z gamingowy laptopem, zwyczajnie chyba byłoby mi głupio.


@sayda: ale... czemu? ( _)

Rozumiałbym gdyby ten co wkleiłeś faktycznie miał jakiś krzykliwy design, a wygląda jak zwykły biurowy laptok. O tym, że gejmingowy to pewnie ktokolwiek by się zorientował dopiero po tym, jakbyś się tym chwalił przy ekspresie do kawy ( ͡° ͜ʖ ͡° )
@sayda: no wiem rozumiem. Nadal uważam że to glupota. Ja jakby mi przyszedł dev z laptoptem gamingowym to bardziej szacun niż beka, szczególnie jakby tam linux śmigał.
Jak RGB wszedzie windowsik i steam sie odpala no to wiadomo z kim mam doczynienia, dzieciaczek. Ale nadal moze byc dobrym devem.
@MrGalosh: Wybacz, nieprecyzyjnie sie wyrazilem :/ generalnie sytuacja jest taka, ze to nie ja kupuje tego laptopa, tylko moj pracodawca i przychodzenie z kompem do gier to jedno, a drugie to powiedzenie szefowi (w zasadzie office managerce, a ona szefowi), ze chce kompa, ktory nazywany jest gamingowym ????
@zapalara: mysle dokladnie tak samo, jak ty - jak ktos sie pojawi z jakims potworem to znaczy, ze wie, czego szukal, itp

windowsik to zlo? bo planuje wlasnie na windowsie pracowac, ale z odpalonym WSL2 pod spodem, wiec w zasadzie to i winda i linuch beda dzialac