Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
nie wiem jak ludzie w moim wieku czyli blisko 40 czy juz po, tesknia za czasami szkolnymi i mowią ze chetnie by wrocili byleby nie pracowac. tzn. mam jedno wytlumaczenie - wtedy byli kompletnymi leniami i nic nie robili albo nie pamietaja juz jak to faktycznie bylo. a ja doskonale pamietam lata 90 i poczatek 2000, gdzie w szkolach ktorych bylo dane mi sie uczyc byl jeden wielki syf. jesli miales jakies wlasne zdanie czy zainteresowanie to i tak zrownywany byles jak walcem do poziomu innych z klasy. i tylko szczescie decydowalo ze nie trafiles do klasy pelnej patologii. nawet uczenie sie w donrej szkole w jakiej bylem to tez nie bylo za ciekawe. wiekszosc nauczycieli starej daty, kazdy cisnal tylko swoj przedmiot i wymagal tak duzo ze nei dalo sie tego ogarniac, przychodziles po 8-10 h do domu i jakis obiad i do lekcji. pamietam tak bezsensowne czynnosci jak przepisywanie notatek! (tak nauczyciel zazyczyl sobie ze kazdy ma miec nienagannie prowadzony zeszyt, z przepisanymi notatkami z lekcji - zajmowalo to ogrom czasu. takie absurdy jak noszenie do kazdego przedmiotu osobno zeszytu, ksiazek, plecak ktory wazyl tone. i tego mocno pilnowali, obnizajac oceny jak ktos sie nie chcial podporzadkowac. oczywiscie rodzice wtedy mieli jakas paranoje na punkcie ocen (jakby cokolwiek one znaczyly w doroslym zyciu) i tez cisneli. i tak jak ktos chcial sie "uczyc" to zapieprzal cale dnie i weekendy z czego 80% to nie byla nauka a durne czynnosci.

i tak naprawde na hobby niewiele zostawalo czasu. i teraz porownujac to do sytuacji gdzie idziesz do pracy, 8h na etacie i sajonara, wolny umysł i robisz co chcesz. i jeszcze dostajesz za to kase.

oczywiscie co innego wlasna dzialalnosc gdzie na poczatku zapieprzasz 24h ale tylko po to zeby za te pare lat juz nie musiec robic.

takie luzne rozkminy. ja nie chcialbym wrocic do tamtych czasow, uzerac sie z systemem nauczania, tak absurdalnym. jak widze jak teraz dzieci bogaczy ucza sie w prywatnych szkolach to az mnie sciska, ile talentow wtedy sie zmarnowalo. #uczenie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c543bc01f4c80d1901c4df
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja miło wspomninam czasy szkole i możliwe, że jest to beztroski czas, kiedy faktycznie, człowiek na głowie miał odrobione lekcje i sprawdzian z matmy.
Czy wróciłbym? Jedynie na wakacje, żeby znowu mieć 16 lat ale na stałe to nie, bo podoba mi się moje życie.