Wpis z mikrobloga

@foodfanka: Potrzebowałaś miesiąc, żeby wrzucić ten filmik tutaj, here we go ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Nie daje się cukrów do ciasta, od tego są drożdże, by je rozłożyć. Dokładając jeszcze cukier z zewnątrz burzysz naturalny smak ciasta. Jak mi powiesz co dokładnie robi ten cukier w przepisie to przybiję piątkę.
2. Ciepła woda niszczy siatkę glutenową, nie zdołasz jej wyrobić dokładnie jak przy zimnej wodzie, co
  • 0
@rnggod: Dzięki za tak obszerny feedback. Wygooglam, co znaczy window pane test. Nie znałam tego. Jeśli chodzi o pozostałe punkty, to w pełni się z Tobą zgadzam. Jednak moim celem, było pokazanie przepisu, dla ludzi, którzy nie mają czasu na to, aby zrobić w pełni poprawne, długo fermentujące, włoskie ciasto na pizzę. Nie zaznaczyłam tego wyraźnie w filmie, ale taki był mój cel. Dzięki za tip dotyczący typu sera do brzegów.
@foodfanka: szybkie, poprawne i smaczne ciasto na pizze można ukręcić już w jakieś 6h. No i nie widze problemu z fermentacją ciasta nawet przez 48h w domowych warunkach. Znośną włoską mąke można kupić w każdej biedronce (tak, na ciebie patrze GustoBello 00 pochodząca z 5 Stagioni) wiec to żaden argument. Jak chcesz zrobić bitki wołowe to też wcześniej kupujesz wołowinę, tak więc robiąc pizzę też można kupić dobre pomidory i dobrą