Wpis z mikrobloga

Zauważyliście tę nową zagrywkę onuc, w której każdy występek, każdy przejaw patologii w tym kraju, który nie ma jeszcze ustalonego sprawcy, jest z automatu spowodowany przez Ukraińców?

Oni nie piszą tego tak jakby spekulowali, że to może być Ukrainiec/Ukrainka, tylko jednoznacznie przypisują im winę tak jakby to przeczytali w newsie i podawali dalej.
Co z tego, że są później prostowani przez ludzi, którzy poświęcą czas na zgłębienie tematu danej sprawy? To trwa i często się nie przebija. W świat idzie przekaz taki, że skala wykroczeń popełnianych przez Ukraińców jest masowa, niezliczona. Takiej właśnie motywacji w tym procederze się doszukuję.
Tutaj "jakiś Saszka" spowodował wypadek. O domniemanym "Saszce" wiemy tyle, że jest 42-letnim obywatelem powiatu poznańskiego.
Tutaj i tutaj zabójstwo w Łodzi dotyczyło "straumatyzowanych ofiar wojny" i "ukrów", którzy okazali się być wychowani na jednym podwórku w Zduńskiej Woli.

I nie mówię, że Ukraińcy nie popełniają żadnych przestępstw. Nie o nich jest ten wątek. Ten wątek jest o cepach, którzy celowo sieją dezinformację na tym portalu.

#neuropa #4konserwy #ukraina #onucowewpisy #wojna #dezinformacja #propaganda
  • 19
@Rapidos: Owszem ,ale to nic nowego. Już kilka lat temu jakies zdarzenia, typu nożownik (nie tylko ten znany z Warszawy ale i inni) , sprawca wypadku itp były w komentarzach na wykopie przypisywane Ukraincom i to było czesto nawet plusowane. Finalnie niemal zawsze sprawcą okazywał sie Polak lub co najwyżej Gruzin czy tam Ormianin, ale po kilku dniach i tak już mało kto sie o tym dowiadywał.
@szurszur: Fakt. Nie jest to zupełnie nowe i nie jest to ani polska, ani wykopowa specyfika, jednak w ostatnim czasie w polskich internetach mocno przybrało na sile i myślę, że tym bardziej warto na to uczulać.
@Rapidos: Ja zauważyłem inną zagrywkę. Jak naprawdę Ukrainiec coś odwali to jest to absurdalne zamiatane pod dywan wraz z pretensjami czemu się ujawnia narodowość sprawcy, wraz z sugerowaniem że jest to fake news. Ze skrajności w skrajność.
@Rapidos: Na szybko z pamięci jakiś mirek bodajże w Sylwestra nagrał dwie nachlane Ukrainki które wpadły Passatem do rowu i uciekały przed policją. Jemu też się za to oberwało.
@Rapidos: lubiłem dla odmóżdżenia włączyć tik toka ale to co się tam #!$%@? to już wybija onucometr poza wszelką skale najgorsze są te p0lki wścieknięte o młode Ukrainki albo stare baby które by już teraz gałe putasowi zrobiły z połykiem
@Rapidos: bo zawsze jest szansa że ktoś przeczyta nagłówek z płomieniem na głównej w stylu "pijany Ukrainiec potrącił pieszego", ale potem artykuł wyjaśniający że pijany to był ten co się wpakował pod auto już się na główną nie przebije
@Rapidos: 2288 plusów od ruskich onuc. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz znajdź znalezisko o Ukraince która karmiła dziecko odchodami i jeszcze wcześniejsze, o wszelakich patologiach lub wyłudzeniach. Nawet o ekstremalnym wzroście na HIV, które dziś też są poprawne politycznie. Ogólny odzew jest taki, że Ukrainiec jest dziś Bogiem.

Brzmisz mądrze i racjonalnie. Pytanie czemu tak radykalnie pilnujesz tej tezy, skoro doskonale wiesz jaka jest prawda od 10
Ciekawe dlaczego?


@Smumnty_Momment: Po to byś pod ich wpisami nie prostował ich kłamstw i krytykował przemycanej propagandy.
Oni tworzą swego rodzaju "sektę" w popularnych tagach, czarnolistując wszystkich, którzy krytykują ich przemycaną propagandę.
Też mnie tacy blokują, wydawałoby się bez powodu, bo nigdy z nimi nie wchodziłem w dyskusję, czy pyskówkę. Okazuje się, że przemycali w niektórych wpisach kacapską propagandę i znając moje proukraińskie poglądy profilaktycznie jestem blokowany.