Wpis z mikrobloga

Ma ktoś pojęcie dlaczego tak się dzieje? Dom 30 letni, odnowiony około 3 lat temu - została nałożona nowa farba na tynk. Farba po roku-dwóch zaczęła się tak ścierać. Po deszczu jest masakra na terakocie i parapetach, wszędzie ten pył, mąka dosłownie. Mokrą szmatką przetrę elewację 40-50centymetrów to jest cała biała od tego. Fachowiec umywa ręce, nie odbiera telefonów, jak już odebrał i przyjechał stwierdził że to zwykły kurz i ma #!$%@?. Chodzi mi o uzyskanie informacji dlaczego tak się dzieje, czy to możliwe że ekipa użyła fajansowatej farby być może nawet nie przystosowanej do elewacji? Fachowiec nie chce nawet podać jakiej farby wtedy używali... Już *uj w te pieniądze bo wiadomo że w tym państwie tego nie odzyskam, mechanicy, budowlańcy są pod kloszem zawsze i mogą *ebać klientów na dziesiątki tysięcy, to samo z dentystami np, ale ciekawi mnie co *#!$%@? albo co my zrobiliśmy źle że taki bubel wyszedł.
Inne zdjęcia:
https://postimg.cc/F1fN2R5t
https://postimg.cc/bZPPD9G8
https://postimg.cc/8jMDz0zt
#budowadomu #budowa #remontujzwykopem #remont #budownictwo
Pobierz asdfiksowy - Ma ktoś pojęcie dlaczego tak się dzieje? Dom 30 letni, odnowiony około 3...
źródło: comment_1673871259daNWWzlPOAk7yYb4rXMmOf.jpg
  • 13
Fachowiec nie chce nawet podać jakiej farby wtedy używali...


@asdfiksowy: no i tu jest pewnie problem, opitolili ci elewację zwykłą lateksową farbą wnętrzarską, ta się zdegradowała na słońcu i zaczęła wykruszać.
@asdfiksowy: nie wiem, czemu wnętrzarska farba mogła się zdegradować, może problemem nie jest UV, a zimno? Tak czy tak na każdym kubełku farby wnętrzarskiej jest wyraźnie napisane, żeby nie stosować na zewnątrz i myślę, że ma to jakąś przyczynę. A u Ciebie jest to jedyna przyczyna, jaka mi przychodzi do głowy, bo nawet gdyby podłoże było nie takie, to ona by się nie osypywała, tu to wygląda tak, jakby z farby
@asdfiksowy: Druga opcja, do tej że farba wewnętrzna, to dali farbę firmy krzak, pełno tego powstaje i kto wie jak takie produkty się po kilku latach zachowują.

Przykład mój, akurat do samochodu kupiłem lakier (na podkład metaliczny) polskiej jakiejś tam firemki, po dwóch latach popękał i odpada, a początkowo było elegancko.
@asdfiksowy: to jakaś słaba farba podobny efekt mam na budynku gospodarczym który pomalowany jest wapnem. W tym roku był jakiś dzień w którym mi odpadło. Raz na kilka lat się zdarzają takie warunki że wapno odpada
#!$%@? niechce mi się wierzyć że mogli użyć farby do wnętrz... to byłoby czyste *#!$%@?ństwo


@asdfiksowy:
Niedługo się ten cyrk skończy, budowy stanęły, wykończeniówka się zaraz zwinie to się zaraz najgorsi z rynku wykruszą. Tym bardziej, że kogo bym nie pytał to zawsze z "fachowcami" miał problem. Palma im odbiła od dobrobytu, terminowość i jakość mięli przez ostatnie kilka lat w dupie... zaraz sami się w niej znajdą.
Pobierz 63274682374 - > #!$%@? niechce mi się wierzyć że mogli użyć farby do wnętrz... to był...
źródło: comment_1673872467yMYicwncIUIioxj2dsQV8P.jpg
od północy jest identycznie..


@asdfiksowy: a to od północy słońca nie ma w ogóle? Noc jest cały czas, czy jednak trochę świeci? Dodatkowo jeszcze dochodzi deszcz plus temperatura.
@ksiak: tak, od północy nie ma słońca w ogóle. Promienie słoneczne nie padają wprost na ścianę to niemożliwe. Jednak nie do końca miałem rację z tym ścieraniem od północy bo sprawdziłem test szmatką i jest mniej pyłu. Mniej niż od stron które są wystawione na działanie UV
czego nie rozumiesz? ściana północna jest w cieniu.

Noc jest cały czas, czy jednak trochę świeci?


@asdfiksowy: nie wiem kto tutaj czego nie rozumie. W dzień nawet od północy masz słońce. Ono nie świeci bezpośrednio ale jednak coś tam się pojawia bo przecież nie masz idealnej nocy od tamtej strony zwłaszcza, że mówisz o cieniu czyli coś tam dolatuje. No chyba, że masz to całkowicie osłonięte to wtedy z warunków zewnętrznych