Wpis z mikrobloga

W piątek pytałem o różnice pomiędzy K8 pro a K10. Jako że nie uzyskałem żadnych konkretnych odpowiedzi, postanowiłem porównać je osobiście. Dzisiaj dotarła K10. Sam design jest całkiem ok. Keycapy z ABS nie są takie złe jak myślałem i mają dość przyjemną fakturę, jednak wolę PBT na K8P. Ponadto w K10 znaki na keycapach są podświetlane, przy czym same ledy nie są tu south-faceing. Podoba mi się też wyższy plate w K10 przez co pod klawiszami nie widać białej podstawy mechanizmów tak jak w K8P.

Podstawową wadą K10 jak dla mnie jest dość głośny dźwięk uderzania klawiszy w plate. Założenie oringów coś by tu pomogło, czy trzeba jeszcze wyciszyć konstrukcję od środka? Podejrzewam że i tak nie osiągnę takiego wyciszenia jak w K8 Pro, bo tam jest pianka pomiędzy plate i pcb, a ponadto silikonowa mata pod pcb.

Szkoda że Keychron nie zrobił k10 albo k4 w wersji Pro, bo nadal mam dylemat. Rozwiązaniem mogłaby być V6, która wygląda jak K8 Pro w wersji full size, ale niestety nie ma bluetootha.¯\_(ツ)_/¯


#klawiaturamechaniczna
PanBeniowski - W piątek pytałem o różnice pomiędzy K8 pro a K10. Jako że nie uzyskałe...

źródło: comment_1673868135dQD78OpmYzNp7nZPL02LAL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach