Wpis z mikrobloga

Mirasy, szybkie pytanie - który z istniejących serwisów typu Revolut, ZEN itp. ma wirtualną kartę, która nie będzie rozpoznawana przez serwisy streamingowe jako przedpłacona? Obecnie próbowałem użyć Revolut ale ichniejsza karta jest rozpoznawana jak prepaid i nie przechodzi w większości serwisów. Podanie danych głównej karty i podpięcie do PayPal nie
wchodzi w grę, ponieważ biorą prowizję, a dodatkowo nie ufam temu serwisowi od strony technicznej, ale też i formalnej.

Ewentualnie jaka inna alternatywa, którą Wy używacie? Karty wirtualnej z banków nie chce ponieważ mój główny bank tego nie posiada a pozostałe konta zamykam.

#revolut #zen #finanse #platnosci #bankowosc
dodaje tez streamingi których używam bo może ktoś na coś wpadł #netflix #disneyplus #hbomax #primevideo
  • 10
@kuta_senator: a może załóż odrębne konto bankowe z "normalną" kartą i trzymaj tam nie więcej, niż potrzebujesz na płatności, subskrypcje itp. w tego typu serwisach?

Są konta z kartą prowadzone bezwarunkowo za 0 zł:

- Citibank (opis akurat skupia się na promocji konta oszczędnościowego, ale dalej jest o samym koncie oszcżędnościowym): https://www.bankobranie.pl/2023/01/w-nowym-roku-oszczedzaj-z-citikontem-citibank-8-6-procent.html

- Nest Bank: https://www.bankobranie.pl/2022/12/nest-konto-oszczednosciowe-8-25-procent.html
@Bankobranie: właśnie tego chce uniknąć, od tego uciekam... mam dosyć przelewania kasy, pamiętania o spełnieniu warunków itp itd (wiem, że podałeś przykłady kont za 0 bezwarunkowo, ale każde takie konto w końcu może stać się płatne a dodatkowo trzeba pamiętać o przelewach itp.,) :)) Dopuszczam właśnie opcję taką j/w, tj. doładowuje w chwilę taki serwis z wirtualną kartą używając np. Apple Pay i od razu płacę i się nie martwię.
@Bankobranie: są za darmo obecnie, a tak jak napisałem wyżej - mogą się zmienić na darmowe ale z prostym warunkiem o którym trzeba pamiętać... nie chce mi się już w to bawić i szukam alternatywy :) Jak nie znajdę, to wtedy rozważę być może opcję j/w.
@kwiatosz: na pewno disney+ robi problem z przedpłaconymi.

Sprawdziłem teraz jedną rzecz - jakoś od któregoś miesiąca 2020 roku revolut zaczął wydawać karty rozpoznawane jako debetowe - to się tyczy zarówno wirtualnych, jak i fizycznych. Spróbuję podpiąć taką kartę i zobaczymy :)
Jeśli kogoś by to interesowało - usunąłem starą kartę wirtualną z konta Revolut i założyłem nową, która jest rozpoznawana jako debetowa i wszelkie serwisy mi elegancko przepuściły taką kartę bez zająknięcia... :))
Można zamknąć temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)