Wpis z mikrobloga

@FaterAnona1: właśnie fajnie, że są tacy kolekcjonerzy - to jest coś innego niż korzystanie użytkowe z przedmiotów, spójrz na to, że właśnie tacy ludzie w jakiś sposób zachowują dziedzictwo kulturowe

za 40 lat typek otworzy muzeum i da kupę radochy dzieciakom w okolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mjfotocompl: To takie zdjęcie czy rzeczywiście półki się uginają? ;) Kapitalna kolekcja. Ja kompletuje Sandmana, ostatnio kupiłem całego Yansa, a czaję się na "Rorka". Marvelowskie komiksy mnie na jarają - wolałbym tę dolną, od DC. "Batman Metal" był świetny :)
@Chidder półki niektóre już mają parę stopni odchylenia, błąd zrobiłem dając zeszytówki, środkowe są do boków dodatkowo śrubami montowane, dlatego teraz tak to układam. Co do innych serii to pomału sobotę czekam na jakieś złote strzały na fb, bo często sandmana widziałem, vertigo itp. Pojedynczo to tylko nowości kupuję. Całe serie na raz kupić najlepiej.
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota szczególnie firmy przeprowadzkowe:)
za 40 lat typek otworzy muzeum i da kupę radochy dzieciakom w okolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dietetyq: ta, na bank. Nie da nikomu dotknac, bo jeszcze jego okazy się zniszczą.

Umrze, a jego rodzina wyrzuci to na smieci. W najlepszym wypadku oddadzą komuś kto sprzeda to za bezcen
@FaterAnona1: Ale nie projektuj swoich odczuć na innych - zresztą sam OP napisał, że nawet o tym myślał. A nawet jak chce sobie je mieć i się na nie gapić, a po śmierci w testamencie zażąda ich spalenia to bardzo dobrze, bo takie jego prawo :)
@FaterAnona1: A moim zdaniem nie głupie, bo dla przeciętnej osoby taki komiks jest nic niewart. A taki kolekcjoner sobie to pozbierał, miał z tego kolekcjonowania kupę radochy i jeszcze całkiem imponująco to wygląda poukładane na półce.

Osobiście musiałbym mieć naprawdę dużo wolnego miejsca w domu, żeby aż tyle makulatury trzymać, ale chciałbym mieć OP za kumpla i sobie od niego czasem coś pożyczyć, albo zwyczajnie popatrzeć na taką kolekcję.
@Dietetyq: no wlasnie do tego to sie sprowadza - fikuśny mebel. zajmuje miejsce i nikt z tego nie korzysta ale fajnie wygląda, wiec jedyne co op z tym robi to zdjecia zeby sie pochwalić ¯\_(ツ)_/¯ mogę nie rozumieć ale nigdy materializmu nie rozumiałem
@FaterAnona1: to sam sobie musisz odpowiedzieć, czy Twoja postawa wynika z posiadania sporych pieniędzy ale jednak ideologicznie Ci to nie leży że coś sobie "jest i się marnuje" - czy raczej wyrosłeś w niedostatku i zwyczajnie niedorzeczne Ci się wydaje, że ktoś trzyma komiksy warte więcej niż 50 tysięcy złotych na półeczce bo ma taką zajawę, skoro można żyć sobie i mieć naprawdę niewiele a i tak ładnie zaspokajać swoje podstawowe
@Dietetyq: po prostu nie ogarniam zajawek polegających na zwykłym posiadaniu przedmiotów, nawet bardzo wartościowych. Czym innym jest kupić sobie bardzo drogie auto dla przyjemności z jazdy, a czym innym zamknąć je w garażu i wysyłać ludziom jego fotki ( ͡° ͜ʖ ͡°)