Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że wczoraj użytkownik @Walenciakowa przekonywał o ogromnym wkładzie ukraińców w rozwój świata postanowiłem zagłębić się w osiągnięcia naszych sąsiadów. Na początek malarstwo i "Sąd ostateczny" czyli dzieło nieznanego co prawda artysty, które powstało w świątyni w Tarnopolu w 2011 roku.

Na obrazie widzimy jak Stepan Bandera i Roman Szuchewycz na Sądzie Ostatecznym sądzą katów narodu ukraińskiego. Widzimy jak w piekielnych płomieniach płoną (od lewej) Lenin, Stalin, Piotr I, Beria, Katarzyna II, Hitler, Czyngis-chan oraz nasz Józef Piłsudski.

#historia #ciekawostkihistoryczne #malarstwo #sztuka #polska #ukraina
Pobierz brusilow12 - Z racji tego, że wczoraj użytkownik @Walenciakowa przekonywał o ogromnym...
źródło: comment_1673817829cijRisKrzPwlOBVJEX2uET.jpg
  • 16
@M4rcinS: Tłumaczyłem ci Marcinku polskie znaki sprawiają, że dwa podobne wyrazy nie oznaczają tego samego. Jeśli zgłębisz już język polski na odpowiednim poziomie może to pojmiesz, na chwilę obecną przerasta Cię zarówno pisanie jak i czytanie ze zrozumieniem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cieciowy: Czemu wstydzisz się sztuki swoich braci z UA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@brusilow12: nic takiego nie napisałem. dobrze wiesz, że jesteśmy obaj Polakami. tylko Ty ziejesz nienawiścią do każdego kto nie jest takim turbo-pseudo-patriotą jak Ty, do Ukraińców i innych pewnie którzy są warci Twojej nienawiści.

skoro już jesteś takim turbo-pseudo-patriotą, to może przynajmniej zmień sobie login. przezielonkujesz jakoś. co to dla takiego bohatera?
@brusilow12: Co tam robi Hitler? Myślałam że to ich ulubiony sojusznik, skoro tak chętnie paradują z nazistowskimi insygniami ( ͡º ͜ʖ͡º)

On June 23, 1941, one day after the German attack on the Soviet Union, Bandera sent a letter to Hitler arguing the case for an independent Ukraine.[36] On 30 June 1941, with the arrival of Nazi troops in Ukraine, Bandera and the OUN-B unilaterally declared