Wpis z mikrobloga

: u mnie przez to, że Yanosik wykrywa prędkość pojazdu o 10 km/h niższą niż jest w rzeczywistości to mam podobnie wysoką ocenę XD


@lubie_piwo: Janosik podaje ci odpowiednia predkosc. Producenci samochodow z uwagi na to, ze nei chca byc pozywani zanizaja na wszystkich predkosciomierzach ile jedziesz. To co podaje ci gps jest prawdziwe a to co widzisz w aucie jest zawyzone (im szybciej jedziesz tym bardziej).
@jmuhha: chodząc piechotą sobie styl jazdy nabijasz ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) najwyższą jaką miałem było 8,6.
Jazda po mieście na krótkich dystansach jak któregoś razu nie wyłączyłem popsuła mi statystyki ;p
@jegertilbake: no nie wiem.
Któregoś razu przejeżdżałem przez taką tablice co mierzy prędkość, sytuacja wyglądała następująco :
Licznik : 50
Tablica : 50
Yanosik : 43

No i teraz zgaduj która poprawną.
Na początku też myślałem że tak jest jak piszesz do puki nie trafiłem na tą tablice.
Licznik : 50

Tablica : 50

Yanosik : 43


@htsz_: Tablice często kalibrowane są na oko lub też zawyżają odczyt aby bardziej przestraszyć kierowców. Yanosik raczej poda Ci dobrą prędkość, o ile może nie w losowym punkcie to średnio przy ruchu jednostajnym taka prędkość będzie poprawna. Niektóre auta zaniżają prędkość nawet o 8-10 km/h przy prędkościach miejskich a niektóre jedynie 1-2.