Wpis z mikrobloga

Dla nadal nieprzekonanych jak sprytnie działają fałszywe oskarżenia o gwałt: krótka historia Briana Banksa.
Brian Banks w 2002 roku miał 16 lat. Już w tym wieku zawarł umowę przedwstępną z klubem futbolu amerykańskiego USC Trojans, w której miał grać po zakończeniu edukacji. Niestety nigdy do tego nie doszło. Bo także w 2002 roku został oskarżony o to, że zaciągnął na klatkę schodową, a następnie zgwałcił koleżankę z liceum Wanettę Gibson. Niedoszły futbolista został aresztowany i niemal natychmiast wydalony ze szkoły. Postawiono mu zarzuty na łączną "kwotę" 41 lat więzienia. Prawnicy przekonali go, aby przyznał się do winy i przyjął ugodę. Zgodził się, jednak zamiast wyroku w zawieszeniu poszedł siedzieć na 5 lat. Został także wpisany dożywotnio na listę przestępców seksualnych.

Jego ofiara otrzymała z kolei 1,5 miliona dolarów odszkodowania od szkoły.

Po wyjściu na wolność jeszcze 4 lata żył jako były gwałciciel. Nikt nie chciał go zatrudnić, o karierze sportowej mógł zapomnieć. Wówczas w 2011 roku niespodziewanie skontaktowała się z nim jego oskarżycielka - Wanetta Gibson. Z udziałem prywatnego detektywa i urządzeń nagrywających Banks nagrał przyznanie się do winy kobiety, którą najwyraźniej po prawie 10 latach ruszyło sumienie. Sprawa trafiła do prokuratury, Gibson jednak wyparła się słów z nagrania. To wystarczyło. Gibson nie została postawiona przed sądem w sprawie o fałszywe oskarżenie. W ciągu 10 lat prowadzenia życia milionerki kobieta wydała połowę swojego odszkodowania. W 2013 roku szkoła wygrała proces z kobietą o niesłuszne wypłacenie odszkodowania z nawiązką na kwotę 2,3 mln dolarów.

Brian Banks otrzymał 142 tys. dolarów odszkodowania od stanu California. Nie otrzymał z kolei odszkodowania ani od szkoły, ani od oskarżającej go kobiety, która przyznała się do kłamstwa. Mimo dowodu w postaci nagrania nie została ona skazana za fałszywe oskarżenie. Brian Banks został oczyszczony z winy, wykreślony z rejestru przestępców seksualnych. W futbol gra jedynie hobbistycznie.

#falszyweoskarzenie #logikarozowychpaskow #bekazlewactwa #feminizm #pieklomezczyzn #prawo #ciekawostki
źródło: comment_16737978426NXiEDWUBbR2Km9SrlHxon.jpg
  • 31
@jtag: Typowa taktyka na spam, został zjechany toną argumentów dlaczego jego pomysły są kompletną głupotą, to postanowił tworzyć wpisy po kilka na dzień i manipulować w każdym. Od 4 lat od kiedy jestem na wykopie nie widziałem, aby ktokolwiek kiedykolwiek się tak zbłaźnił jak on w ten weekend.
Od 4 lat od kiedy jestem na wykopie nie widziałem, aby ktokolwiek kiedykolwiek się tak zbłaźnił jak on w ten weekend.


@Reretos: chyba postów neuropy i korwinowców nigdy w życiu nie widziałeś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@sildenafil: grubo - codziennie dochodzi do dziesiątek czy nawet setek gwałtów, których ofiary nie doczekają się sprawiedliwości (np. ruscy gwałcący Ukrainki) - to oczywiście wcale nie umniejsza tragedii która spotkała Briana, któremu serdecznie współczuję. Mam jednak nadzieje, że skoro wyciągnąłeś sprawę aż z 2002 żeby podkreślić #pieklomezczyzn to o takich sytuacjach, o których wspomniałam, też wstawisz post
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@GoogleFuchsiaZgubilemHaslo: jak wyobrażasz sobie następującą sytuację - ksiądz gwałci chłopca. Chłopiec boryka się z trauma, jego życie kręci się wokół depresji, leków, psychiatrów, prób samobójczych, lekarzy itp. w końcu, po latach, udaje mu się przepracować ten problem i jako już dorosły mężczyzna oskarża księdza o gwałt. Ten jednak wynajmuje dobrych prawników (jako pracujący dorosły zdążył odlozyc trochę grosza w przeciwieństwie do straumatyzowanej ofiary), wykorzystuje fakt że minęło kilka lat, ciężko udowodnić
@sildenafil: głupi pies bezmyślnie ugryzie człowieka - psa "usypiamy"
kobieta z premedytacją zrujnuje komuś życie - dindu nuffin, to tylko kobieta, she a good gal
Takie są kobiece przywileje w Matriarchalnym Kukoldystanie pod spermiarskim zarządem powierniczym
@jtag: @Reretos: bo twierdziliście, że jeśli nie udowodni się fałszywego oskarżenia to uniewinniony nie powinien dostać żadnego odszkodowania od oskarżającego.

Więc chciałem wam pokazać taką historię. Ta historia to symbol sprawiedliwości, o jaką walczyliście przez ostatnie dni na wykopie: gdzie ofiara fałszywego oskarżenia odchodzi ze zniszczonym życiem bez szans na rekompensatę.

Gdyby tylko istniało prawo, które pozwala na uzyskanie odszkodowania od oskarżającego, który się pomyli...
bo twierdziliście, że jeśli nie udowodni się fałszywego oskarżenia to uniewinniony nie powinien dostać żadnego odszkodowania od oskarżającego.

Więc chciałem wam pokazać taką historię. Ta historia to symbol sprawiedliwości, o jaką walczyliście przez ostatnie dni na wykopie: gdzie ofiara fałszywego oskarżenia odchodzi ze zniszczonym życiem bez szans na rekompensatę.


@sildenafil: a czemu piszesz tylko o sprawach gwałtów? Przecież taka zmiana musiałaby dotyczyć każdej rozprawy sądowej.

Np. jeśli typ dostanie w łeb
@jtag: @Reretos: bo twierdziliście, że jeśli nie udowodni się fałszywego oskarżenia to uniewinniony nie powinien dostać żadnego odszkodowania od oskarżającego.


@sildenafil: A co w tym dziwnego? Domniemanie niewinności to jest fundament współczesnego prawa karnego w każdym sprawiedliwym i demokratycznym państwie. Jak chcesz palić czarownice na stosie to się spóźniłeś tak z 400 lat.
Fałszywe oskarżenia o gwałt powinny być karane tak samo (albo i mocniej) niż faktyczne gwalty


@GoogleFuchsiaZgubilemHaslo: nie bardzo jest na to przyzwolenia ani tym bardziej prawo ale jest prawo pozwalające karać za fałszywe oskarżenia, w ogóle, tylko nikt tego prawa nie stosuje, A już samo to by było silnym odstraszaczem.