Wpis z mikrobloga

Obejrzałem dwa odcinki Welmy. Byłem ciekaw czy serial jest aż tak głupi jak mówią. Otóż nie.


1. Po dwóch minutach Daphne musiała podkreślić, że jest Azjatką. Oryginalnie była biała.
2. W trzeciej minucie już pojawiają się lesbijki, które wspólnie pracują w policji.
3. W szóstej minucie dowiadujemy się, że Daphne ma dwie matki, właśnie te policjantki.
4. Z Kudłatego zrobili czarnego amatora roślin. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. W drugiej minucie drugiego odcinka Welma popisuje się bodyshamingiem określając Freda "białym z małym siusiakiem".
6. Na przestrzeni całego serialu słyszymy teksty o "bogatych białych facetach", "białasach", "małych fiutkach" oczywiście nacechowanie negatywne.
7. Welma i Daphne mają do siebie ciągoty lesbijskie. Później okazuje się, że jednak są lesbijkami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
8. W całym serialu chyba nie ma pozytywnej, białej postaci. Białych przedstawia się jako przestępców, bogatych czy fajtłapy.

Jedyny plus serialu to strona graficzna. Lubię taką kreskę. Uważam, że remake miał potencjał i mógł być hitem wśród tych, którzy w dzieciństwie oglądali Scooby Doo. Tutaj nie wciąga ani poczucie humoru, ani historia. Odrzuca za to praktycznie wszystko. Osobiście miałbym gdzieś zmianę koloru skóry bohaterów, gdyby historia była angażująca, a postaci były zbudowane w ciekawszy sposób. Czarny Kudłaty wg mnie jest fajnym pomysłem i do okołogandziowego motywu.

Tutaj na każdym kroku widać szyderę z białego faceta i ogólny rejs w stronę woke. Nawet w zwiastunie w pierwszych sekundach mamy już liżących się facetów. Mam wrażenie, że twórcy skupili się głównie na przypodobaniu mniejszościom, bo taki aktualnie trend. Bo prócz tego nie łapię sensu powstania serialu w aktualnej formie. Szkoda. Potencjał zmarnowany i pewnie pójdzie do kosza.

#hbo #scoobydoo #welma #animacje #film #seriale #rasizm
Pobierz USSCallisto - Obejrzałem dwa odcinki Welmy. Byłem ciekaw czy serial jest aż tak głupi...
źródło: comment_1673781793LUnSt57spNb99KH499iS6Z.jpg
  • 81
@USSCallisto: Generalnie to o jakości serialu nie mam ochoty dyskutować, ale chyba nie oglądaliśmy tego samego jeśli uważasz, że kudłaty jest "amatorem roślin". Dosłownie w pierwszym odcinku pisze posty na bloga o tym, że narkotyki niszczą życie szkolne i jest do nich zrażony.
czekamy teraz na The Last of Us od HBO, ktoś ostatnio wspominał, że HBO nie robi tak gównianych seriali jak Netflix mhmmmm : DD
@USSCallisto: obejrzalem wczoraj Glass Onion. Chyba, ale bardzo chyba, Daniel Craig gra detektywa geja. Projekcja jego orientacji to Hugh Hefner w kolorowym kucharskim fartuchu otwierajacy drzwi jednej pani i wolajacy detektywa, co siedzi w wannie, ze ktos do niego przyszedl. Do tego detektyw nosi "pedalska" chuste, na basenie podczas "kapieli" ubrany byl w debilny stroj kapieliwy w paski skladajacy sie z koszuli i krotkich spodenek. Niejako, nie wiem, odebralem to jako
@USSCallisto: po co do bajek dodają tematyke seksualną. Bajki nie powinny tego ukazywać. Jedyny scooby to taki w którym coś ich goni robią nie udaną pułapkę potem kolejną udaną pyk przebieraniec i elo.
@ZSXTC: Wiesz co, czytałam przed filmem że detektyw to gej, ale w trakcie oglądania filmu, w połowie miałam "ej, coś mówili że to gej, a nie jest gejem", a później jak był hugh to była tylko pobieżna refleksja że to współlokator.

Dopiero tiktok zrobił pride, że to gej, ale 80% oglądających tego nie zauważyło ¯\_(ツ)_/¯

Ja uznałam, że oszukali dla oglądalności albo wycięli po fakcie.
A dzieciaki jak to dzieciaki - ślepo idą za tą modą. 10-15 lat temu miałem wśród znajomych ze szkoły emo czy lesbijki. Miałem też kobiety latające w glanach czy jedną koleżankę, która prowadzała się z Narodowcami i pieprzyła głupoty o salutach rzymskich xD. Dziś są w miarę normalnymi ludźmi.


@USSCallisto: O to, to. Z pewnych rzeczy się wyrasta. Z tego całego woke culture też myślę, ze wyrosną ci, co będą mieli