Wpis z mikrobloga

Obejrzałem dwa odcinki Welmy. Byłem ciekaw czy serial jest aż tak głupi jak mówią. Otóż nie.


1. Po dwóch minutach Daphne musiała podkreślić, że jest Azjatką. Oryginalnie była biała.
2. W trzeciej minucie już pojawiają się lesbijki, które wspólnie pracują w policji.
3. W szóstej minucie dowiadujemy się, że Daphne ma dwie matki, właśnie te policjantki.
4. Z Kudłatego zrobili czarnego amatora roślin. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. W drugiej minucie drugiego odcinka Welma popisuje się bodyshamingiem określając Freda "białym z małym siusiakiem".
6. Na przestrzeni całego serialu słyszymy teksty o "bogatych białych facetach", "białasach", "małych fiutkach" oczywiście nacechowanie negatywne.
7. Welma i Daphne mają do siebie ciągoty lesbijskie. Później okazuje się, że jednak są lesbijkami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
8. W całym serialu chyba nie ma pozytywnej, białej postaci. Białych przedstawia się jako przestępców, bogatych czy fajtłapy.

Jedyny plus serialu to strona graficzna. Lubię taką kreskę. Uważam, że remake miał potencjał i mógł być hitem wśród tych, którzy w dzieciństwie oglądali Scooby Doo. Tutaj nie wciąga ani poczucie humoru, ani historia. Odrzuca za to praktycznie wszystko. Osobiście miałbym gdzieś zmianę koloru skóry bohaterów, gdyby historia była angażująca, a postaci były zbudowane w ciekawszy sposób. Czarny Kudłaty wg mnie jest fajnym pomysłem i do okołogandziowego motywu.

Tutaj na każdym kroku widać szyderę z białego faceta i ogólny rejs w stronę woke. Nawet w zwiastunie w pierwszych sekundach mamy już liżących się facetów. Mam wrażenie, że twórcy skupili się głównie na przypodobaniu mniejszościom, bo taki aktualnie trend. Bo prócz tego nie łapię sensu powstania serialu w aktualnej formie. Szkoda. Potencjał zmarnowany i pewnie pójdzie do kosza.

#hbo #scoobydoo #welma #animacje #film #seriale #rasizm
Pobierz USSCallisto - Obejrzałem dwa odcinki Welmy. Byłem ciekaw czy serial jest aż tak głupi...
źródło: comment_1673781793LUnSt57spNb99KH499iS6Z.jpg
  • 81
Najgorsze w tym wszystkim jest to że większość osób wyraża swoją opinię na podstawie zwiastunu.


@domp12: dlatego obejrzałem te dwa odcinki. Zwiastun mnie nie odrzucił pomimo zmian względem oryginału. Później przeczytałem recenzje (a raczej same oceny i podsumowania, bo nie lubię sobie psuć zabawy) i chciałem sprawdzić czy naprawdę jest tak źle. Jest źle.

Animacji dla dorosłych oglądam sporo. Szydera na tle rasowym, kulturowym czy społecznościowym jest obecna chociażby w Ricku
@USSCallisto: zapomniałeś o tym, ze w pierwszej minucie ruchają się na pieska dwa karaluchy i nie służy to niczemu, chyba twórcy uznali to za śmieszne czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i politpoprawność zatoczyła koło bo jest czarny charakter, który nie tylko jest sidekickiem głównej bohaterki co jeszcze jara zioło i jest leniwy xD W innych okolicznościach byłoby wycie za takiego "tokena" i takie sportretowanie czarnego
Mam nadzieję że konsument zweryfikuje


@Patol0g: no właśnie konsument tak zweryfikuje że już o tym serialu jest taka gównoburza, że każdy będzie chciał obejrzeć "żeby sprawdzić" i zapewne ten serial będzie jednym z najczęściej oglądanych na tej platformie i przyniesie spore zyski ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ważne co mówią, ważne żeby mówili.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@USSCallisto: Pytanie dla kogo jest ten serial, dla woke-boomerów? Dla dziatwy jest zbyt hardcorowy, dla dorosłych to za duży cringe... będzie na pewno mniej szyderczy niż Brickleberry czy Rick i Morty. To nieudolna podróba franczyzy dla dzieci i to jest chyba najbardziej żenujące. Ja podziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Bozar86: do twoich dzieci żeby namieszać im w glowach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@USSCallisto: Najbardziej drażniące jest to, że podpinają się pod istniejące marki. Znika wtedy cały sentyment, ci normalniejsi patrzą tylko na to wszystko z obrzydzeniem.

@drakonia: lewacy nie potrafią nic tworzyć wiec to jedyne co mogą zrobić
@Dakkar: teraz już je ciężko znaleźć, może na filmwebie by powiedzieli jakby ktoś zapytał na forum, ale jeden to był o jakimś policjancie, że w jednej częsci mu się włamali do żony i matki? i były długie sekwencje tortur i gwałtów i normalnie to puszczali kiedyś na jedynce wieczorem, w drugiej częsci mu zgwałcili córkę, no widać było odchyły scenarzysty.
Albo jak były jakieś przeciętne akcyjniaki ze złolami to tez zawsze
4. Z Kudłatego zrobili czarnego amatora roślin. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@USSCallisto: akurat to, że Shaggy lubi pewne rośliny wiadomo od dawna, inaczej nie latał by na gastro i nie gadał z psem.

7. Welma i Daphne mają do siebie ciągoty lesbijskie. Później okazuje się, że jednak są lesbijkami


@USSCallisto: co do bycia Velmy LGBTQWERTY+, to jakieś plotki słyszałem dawno, ale w 2020 twórca Scooby-Doo i
akurat to, że Shaggy lubi pewne rośliny wiadomo od dawna, inaczej nie latał by na gastro i nie gadał z psem.


@bartton: oczywiście. Dlatego też pisałem, że mi ten bohater jak najbardziej pasuje do takiej roli.
@USSCallisto: W ogóle beka z tego, że Daphne jest Azjatką, ale ma rude włosy. Wytłumaczyli to jakoś skąd taka niezwykle niespotykana mutacja u przedstawicielki żółtej odmiany człowieka, która prawie wyłącznie ma czarne włosy i ew. bardzo, bardzo rzadko ciemnobrązowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Właśnie sprawdziłem - ten serial wyprodukowała niejaka Mindy Kaling, której zawdzięczamy jedne z najlepszych odcinków The Office US, zarówno od strony reżyserii jak i scenariusza.
Nie rozumiem jak można się tak stoczyć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wirus lewactwa zżera mózg doszczętnie.