Wpis z mikrobloga

Obejrzałem dwa odcinki Welmy. Byłem ciekaw czy serial jest aż tak głupi jak mówią. Otóż nie.


1. Po dwóch minutach Daphne musiała podkreślić, że jest Azjatką. Oryginalnie była biała.
2. W trzeciej minucie już pojawiają się lesbijki, które wspólnie pracują w policji.
3. W szóstej minucie dowiadujemy się, że Daphne ma dwie matki, właśnie te policjantki.
4. Z Kudłatego zrobili czarnego amatora roślin. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. W drugiej minucie drugiego odcinka Welma popisuje się bodyshamingiem określając Freda "białym z małym siusiakiem".
6. Na przestrzeni całego serialu słyszymy teksty o "bogatych białych facetach", "białasach", "małych fiutkach" oczywiście nacechowanie negatywne.
7. Welma i Daphne mają do siebie ciągoty lesbijskie. Później okazuje się, że jednak są lesbijkami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
8. W całym serialu chyba nie ma pozytywnej, białej postaci. Białych przedstawia się jako przestępców, bogatych czy fajtłapy.

Jedyny plus serialu to strona graficzna. Lubię taką kreskę. Uważam, że remake miał potencjał i mógł być hitem wśród tych, którzy w dzieciństwie oglądali Scooby Doo. Tutaj nie wciąga ani poczucie humoru, ani historia. Odrzuca za to praktycznie wszystko. Osobiście miałbym gdzieś zmianę koloru skóry bohaterów, gdyby historia była angażująca, a postaci były zbudowane w ciekawszy sposób. Czarny Kudłaty wg mnie jest fajnym pomysłem i do okołogandziowego motywu.

Tutaj na każdym kroku widać szyderę z białego faceta i ogólny rejs w stronę woke. Nawet w zwiastunie w pierwszych sekundach mamy już liżących się facetów. Mam wrażenie, że twórcy skupili się głównie na przypodobaniu mniejszościom, bo taki aktualnie trend. Bo prócz tego nie łapię sensu powstania serialu w aktualnej formie. Szkoda. Potencjał zmarnowany i pewnie pójdzie do kosza.

#hbo #scoobydoo #welma #animacje #film #seriale #rasizm
Pobierz USSCallisto - Obejrzałem dwa odcinki Welmy. Byłem ciekaw czy serial jest aż tak głupi...
źródło: comment_1673781793LUnSt57spNb99KH499iS6Z.jpg
  • 81
@USSCallisto: ten serial stworzyli ludzie lgbt dla lgbt i wcisneli w niego pełno swoich preferencji jak i nienawiści, propagandy.
Dawniej, np. w latach 80 - faceci tworzyli filmy z ogromną przemocą wobec kobiet, z mało cenzuralnymi gwałtami,
teraz jest moda na te wokepierdy, a za jakiś czas będzie moda na coś jeszcze innego
@Invisiblinio: moda jest tam, gdzie są pieniądze. Po tym jakie cięgi zbiera spin-off Wiedźmina czy właśnie Velma oraz niezliczona ilość netflixowych produkcji, które wychodzą taśmowo (i taśmowo są anulowane) myślę, że za kilka lat czeka ich taki sam los jak emo, skinów, dzieci kwiatów czy innych metali. Kiedyś bardzo popularne subkultury, a dziś jedynie skrajne jednostki.

A dzieciaki jak to dzieciaki - ślepo idą za tą modą. 10-15 lat temu miałem
@USSCallisto:
No trochę tak.
Ale jest szkopuł, że właśnie nie ma na to dużej kasy, bo dużo ukochanych przez dzieciaki seriali lgbt poleciało w zeszłym roku (za mała oglądalność). Oni tworzą te seriale na jeden, dwa sezony, żeby wziąć kasę od lobby, od tych organizacji co później co rok robią plebiscyty ile łącznie było lesbijek, ile czarnych, ile gejow, ile transów, ile minut na postać, ile seriali by nie miało sensu
@USSCallisto:
Najgorsze w tym wszystkim jest to że większość osób wyraża swoją opinię na podstawie zwiastunu. Niżej wklejam mój komentarz z innego wątku na ten temat:
- (Wyszły narazie 2 odcinki. Osoby które chcą zobaczyć stare scooby doo się zawiodą bo to nie ten klimat i też taki był zamysł autorów. Trzeba wyciągnąć kij z tyłka przed oglądaniem tego serialu. Bardzo czesto łamana jest 4 ściana i żarty na tle rasowym