Wpis z mikrobloga

@Jabby: a jak zgłaszasz zakłócanie ciszy bo sobie airbnb robi imprezę całą noc to nawet mandatu nie dadzą. Ten kraj to #!$%@? żart.

Aczkolwiek jest to jakaś podpowiedź, może następnym razem zgłaszając trzeba argumentować coś w stylu:
"Obrażają papieża Polaka!!"
"Krzyczą #!$%@?ć kościół!"
"Zakłócają mój sen bo nocnych roratach!"
"Ksiądz odmówił chodzenia po kolędzie bo boi się żuli z krótkich wynajmów!"
@Jabby: jakbyś trochę wiedział że tak stanowi prawo to nie byłbyś zdziwiony xd

Przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktu religijnego lub obrzędom żałobnym (art. 195) § 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
@Jabby: no jak łamali prawo to co mieli zrobić? Dać im nagrodę? xD wam już się od tych wojenek politycznych tak posrało we łbach, że to aż szkoda czytać.
Jakby w sklepie darli ryja i się rugali, to uwaga uwaga - też by ich zgarnęli.
@Jabby:

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach
Trafili do aresztu. Za zakłócenie mszy.


@Jabby: nie chcę nic mówić, ale za zakłócanie mszy/pogrzebu/jakiegokolwiek innego obrzędu jest paragraf
Art. 195. - [Złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktów religijnych] - Kodeks karny. [Dz.U.2022.1138]
§ 1.
Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2.
Tej samej karze podlega, kto złośliwie przeszkadza pogrzebowi,
@Jabby Czyli teraz wszystkich przestępców i inne osoby dopuszczające się czynów zabronionych powinni wypuścić i w ogóle ich nie karać, bo według twojej mongolskiej logiki to niedobre jest. I takie dzbany mają prawa wyborcze.
@ulsterboy A jak tam miliony rozwiązanych spraw? Najlepiej wypominać jedną, która mimo zaangażowania ogromnych sił i środków pozostaje póki co nierozwiązana. Jakie to typowe dla wykopków.
Jakby tak zrobili w sklepie, urzędzie, komisariacie, szpitalu tez by ich zgarnęli? Co to za w ogole #!$%@? XD


@Ka4az: Za zakłócanie spokoju dostajesz mandat i pogrożenie paluszkiem, zeby już tak nie robić xD
Za zakłócanie mszy dostajesz areszt xD

Albo wszyscy równo, albo po prostu mówmy sobie szczerze, że żyjemy w katolskim qrwidołku gdzie ksiądz i katol moze więcej niż inny obywatel
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartton:

nie chcę nic mówić, ale za zakłócanie mszy/pogrzebu/jakiegokolwiek innego obrzędu jest paragraf


Strach kichnąć w czasie mszy.
nie chcę nic mówić, ale za zakłócanie mszy/pogrzebu/jakiegokolwiek innego obrzędu jest paragraf

Strach kichnąć w czasie mszy


@Jabby: akurat ten paragraf jest na takich jak na pic rel w OP
@melquiades: @Ka4az: 3 miesiące w areszcie za nasze podatki typy które podarły mordę w kościele które maks może powinni dostać grzywnę jakaś - wszystko spoko czemu się czepiamy xd

A ostatnio w ośrodku wychowawczym zgwalcili chłopaka to wyrostki dostały tylko dozór policyjny.