Wpis z mikrobloga

Mam prawo jazdy kategorii B od jakichś 6 lat i teraz zastanawiam się czy nie zrobić sobie kategorii A. Orientuje się ktoś jak to wygląda z zajęciami teoretycznymi? Trzeba normalnie chodzić na wykłady czy z racji posiadania prawka B można to jakoś ominąć i od razu iść na jazdy?

#prawojazdy #motocykle #kiciochpyta
  • 17
@Danzuo: teorię musisz zaliczyć, ale nie potrzebujesz do tego wykładów. Możesz się sam pouczyć i zdać egzamin zanim zapiszesz się do szkoły nauki jazdy. Ja tak ostatnio zrobiłem
@Danzuo: teorie i tak będziesz musiał zdawać bo na A jest oddzielna, jakbyś miał A2 to byś jej już nie musiał robić - jak nie chcesz to nie chodź, tylko kilka pytań dotyczy motocykli na egzaminie, można wykuć testami z neta
@Danzuo: Teorię musisz zaliczyć bo są inne pytania specjalistyczne dla danej kategorii. Bo na B nie będziesz miał pytania "ile wynosi minimalną odległość pomiędzy kolumnami motocyklistów".
Wyrabiasz PKK w WK, zapisujesz się na teorię w WORD, zdajesz, zapisujesz się na kurs.
@Zielony34: @Evarrrez: @oreze:

Wiem, że będzie trzeba egzamin zdać, ale właśnie chodziło mi o wykłady. Skoro można je olać to zajebiście, w sumie może nawet zrobię tak jak Evarrrez napisał i zdam teorie jeszcze przed zapisaniem się do szkoły - większa motywacja będzie :D
@Danzuo: Możesz spokojnie od razu zapisać się na teorię w WORDzie. Wtedy jak pójdziesz do szkoły, to zaczynasz od razu wyjeżdżać godziny. W większości szkoły nie prowadzą kursu teorii na kat. A, więc nawet jeśli ktoś by chciał robić w szkołach A z teorią, to dokoptowaliby pewnie do grupy z kategorią B.
@Danzuo: tak jak mówią tutaj koledzy - bez problemu po wyrobieniu PKK możesz iść zdawać teorię w wordzie. Jak robiłem A kilka lat temu to szkoła jazdy wymagała żeby mimo wszystko przyjść na zajęcia z pierwszej pomocy, także to były jedyne wykłady w jakich wtedy brałem udział
Skoro można je olać


@Danzuo: To nawet nie tyle, ze możesz, ale już nikt chyba wykładów nie prowadzi nawet.

zdam teorie jeszcze przed zapisaniem się do szkoły


@Danzuo: Tak musisz zrobić, bo nikt Cię nie zapisze raczej. Bierzesz PKK po zdanym egzaminie teoretycznym i idziesz do OSK.
@Danzuo: I koniecznie podpytaj czy jesteś sam na placu , lub instruktor i kursant są 1:1 , wiele szkół na kategorie a robi grupowe zajęcia , np 8 osób po kolei robi zadania na placu, raz ze mniej się skupia na Twoich błędach, dwa ze potem połowa się krępuje bo idzie jej gorzej niż drugiej połowie.
@Danzuo: @Evarrrez: Podłączam sie do pytania. Ale rozumiem że kurs i tak kosztuje full price i trzeba wyjeździć te 20h? Jak zdawałem na B to kategoria A była dużo tańsza, a teraz u mnie w mieście 2k cały kurs, nie da się jakoś zminimalizować kosztów?
@Kair: No w Warszawie też w #!$%@? poszły, pamiętam, że okolice 2017 roku to kurs na A/A1 kosztował średnio z ~1300 zł jakoś, a teraz już dobiło do 2k. Myślę, że cena na pewno nie będzie niższa i raczej i tak będziesz musiał wyjeździć 20h nawet jak umiesz jeździć. (ale #!$%@? wie, bo się nie znam i to są moje przypuszczenia)
@Kair: u nas nikt nie jeździł wszystkich 20h, ale i tak płaci się za cały kurs(jak nie zdałeś praktycznego te godziny nie przepadały były jakby doszkalające)

@Danzuo: nie miałem wykładów, przed jazdą musiałem pierw zdać teoretyczny w WORD.