Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie oddawania krwi do doświadczonych w tym osób. Chciałbym to zacząć robić ale kiedyś miałem kolegę który dużo jej oddawał i potem narzekał na problemy ze zdrowiem niby spowodowane właśnie oddawaniem krwi. Może ktoś się wypowiedzieć na ten temat i rozwiać moje wątpliwości? #barylkakrwi #krew
  • 11
  • Odpowiedz
narzekał na problemy ze zdrowiem niby spowodowane właśnie oddawaniem krwi


@wronaf: jakie dokładnie był to problemy?

jeżeli stosujesz się do zaleceń to nie powinno być problemów, jeżeli coś się pojawi to lekarz w placówce powinien pomóc, w ostateczności odradzić oddawanie krwi
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wronaf: jakie to problemy niby miał? Nie bardzo można podać przykład problemów zdrowotnych po tym gdy wiele lat oddaje się krew. Wiele z nich jest mitem, ja oddaje już 10 lat i żadnego przykładu takiego dyskomfortu nie mam. @dyniel oddał już ponad 100 litrów i też nic. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
Wybaczcie, takie gadanie ale nie pamietam bo było to bardzo dawno temu, niemniej jednak utkwiło mi to w pamięci i zawsze to jakoś z tylu głowy było. Po prostu pójdę i zobaczę czy wszystko będzie dobrze
  • Odpowiedz
@Pociongowy: ja mam przez donacje koszmarne problemy z bliznowaceniem na zgięciach łokciowych i tak, to powoduje k*rewski dyskomfort przy każdym oddaniu, jak igłę trzeba siłą przepychać przez zrosty. :P
  • Odpowiedz
@wronaf:
najpierw polecam zapoznać się z kwestionariuszem https://krwiodawcy.org/ankiety-dla-kandydatow-na-dawcow
jest sporo rzeczy i to nie tylko rzeczy oczywiste jak choroby serca czy hiv które eliminują cię jako dawce, inne są przeciwskazanymi względnymi o których ostatecznie decyduje lekarz, bądź czasowymi.
Co do skutków ubocznych, jak zostaniesz zakwalifikowany, to najgorsze co może cię spotkać, zwłaszcza jak będziesz sie stresować i wypijesz mało wody, bądź pójdziesz na głodniała( to nie morfologia) to możesz zemdleć w
  • Odpowiedz