Wpis z mikrobloga

Fanatycy #blackpill i #pieklomezczyzn chcą karać samo zgłaszanie gwałtów

- Jesteś zgwałconą kobietą
- Idziesz na policje
- Nie masz dowodów, bo się zabespieczł
- dostajesz karę więzienia za """fałszywe oskarżenie"""

Wiecie jak to się nazywa? Domniemanie winy. Kobieto siedź cicho, niech nikt nie bada przypadków gwałtu, bo jeszcze zwali się na ciebie gniew rozwścieczonego tłumu. Świetne piekiełko nam chcecie urządzić @sildenafil

Brońmy gwałcicieli i atakujmy ofiary. Silni wobec słabych odc. 2137

#przegryw #bekazprawakow #neuropa
Pobierz Dziewczyna_Tyraxora - Fanatycy #blackpill i #pieklomezczyzn chcą karać samo zgłaszani...
źródło: comment_1673708797CwCjGhclqC0YpvHhgFSEkY.jpg
  • 95
Będzie uniewinniony, a jesli jakiś chłop się boi takiej sytuacji, to niech nie idzie z nikim do łóżka?


@Invisiblinio: Jak kobieta się boi być zgwałcona to może niech nie wychodzi z domu? Jak tą logikę przełożysz na siebie to tak fajnie nie jest jak widzisz.

Fałsaywe zeznania są już karane od wieeeeeelu lat. Oni chcą zrównania kar i domniemania winy.


@Dziewczyna_Tyraxora: Żadna kobieta póki co w Polsce nie została za
@Dziewczyna_Tyraxora: sorry winnetou ale jak pójde na policje i zgłoszę przestępstwo na które nie ma świadków ani dowodów poza moimi zeznaniami to co powinni zrobić? Owszem zbadać, ale jeżeli nie ma dowodów poza moimi zeznaniami to nie mają prawa nikogo aresztować, przykro mi ¯\_(ツ)_/¯ Dlaczego jak kobieta zgłasza gwałt to jest inaczej? Obdukcja, świadkowie - tak samo jak pobicie w ciemnej alejce, należy wszcząć śledztwo. Ale jak zgłoszę, że ktoś pobił
@Dziewczyna_Tyraxora: Masz rację, generalnie jak nie uda się udowodnić komuś winy, to to nie implikuje, że osoba oskarżająca kłamie. W zasadzie to naturalna sytuacja gdy jest słowo przeciwko słowu, nie uda się udowodnić, że ktoś coś zrobić, ale nie uda się też udowodnić, że ktoś czegoś nie zrobił. Tak właśnie działa domniemanie niewinności np. teraz i działa dobrze, oby lewacy tego nie zniszczyli. Domniemanie niewinności powinno obowiązywać zarówno w przypadku procesu
@Reretos: Jeszcze dopowiem do poprzedniego komentarza odnośnie tych niskich kar za fałszywe oskarżenia. Fałszywe oskarżenia, to usiłowanie pozbawienia kogoś wolności na długie lata, według mnie jedno z najgorszych przestępstw jakie można popełnić, gorsze od gwałtu, zwłaszcza gdy do tych oskarżeń dochodzi preparowanie dowodów czy nakłaniania świadków do fałszywych zeznań. Od tego są gorsze tylko przestępstwa typu morderstwo, czy trwałe okaleczenia fizyczne, a kara za to jak za jazdę po alkoholu
Jesteś zgwałconą kobietą

- Idziesz na policje

- Nie masz dowodów, bo się zabespieczł


@Dziewczyna_Tyraxora: aha, czyli bez dowodów idziesz na policję? I na co liczysz? Żadnych świadków, nagrań, siniaków, obdukcji? Że faceta skażą na podstawie zeznań jednej osoby xD No nie skażą, ale smród będzie się ciągnął i może przez to stracić pracę i rodzinę. Też powiesz na policji że nie masz dowodów bo się "zabezpieczył"? xD
@Rv0000:

Chcą karać za fałszywe oskarżenia, zakłamańcu. To że oskarżenie jest fałszywe też trzeba udowodnić.

Porównaj sobie to co napisałeś z tym obrazkiem z posta

tak dla penalizacji oskarżeń o gwałt, jeśli, oskarżony zostanie uniewinniony przez sąd

To jest domniemanie winy, bo załóżmy, że np. przyjaciółka zostanie zgwałcona przez przyjaciela (powiedzmy, że nie stawiała fizycznego oporu, bo była zastraszona/szantażowana), pójdzie na policję zgłosi gwałt. Oskarżony w sądzie będzie się bronił,
@Plp_:

aha, czyli bez dowodów idziesz na policję?

Tak, tak się właśnie robi, to policja i prokuratura szuka dowodów. Jak jeszcze nie było rejestracji telefonów (czy np. teraz emailem) ktoś wysyła ci groźby, to idziesz na policję, mówisz, że ktoś ci grozi, a w zależności od tego, czy w toku postępowania dowody się znajdą grożący zostanie skazany, śledztwo umorzone lub uniewinniony gdy dowody będą niewystarczające, nie pójdziesz do więzienia, bo nie
@Reretos:

W tym przypadku według @sildenafil kobieta powinna iść do więzienia, mimo że nikt nie udowodnił, że oskarżenie było fałszywe - domniemanie winy.


Nie powinna iść do więzienia, ale nie powinna też pozostać bezkarna. Nie tylko świadome i pełne premedytacji fałszywe oskarżenia powinny być karane. Ludzie wyrządzają innym krzywdę także niechcący, bo np. ewidentnie z ręką na sercu się pomylą, wskażą niewłaściwą osobę i zniszczą jej życie. Czy to powinno pozostać
@sildenafil: Ty nadal nie rozumiesz, czy zgrywasz nierozumnego.
Powtórzę argument, do którego się nie odniosłeś.
Argument: Uniewinnienie nie implikuje, że czynu (o który ktoś był oskarżany) nie było, implikuje jedynie, że nie udało się wspomnianego czynu udowodnić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sildenafil: Ty nadal nie rozumiesz, czy zgrywasz nierozumnego.

Powtórzę argument, do którego się nie odniosłeś.

Argument: Uniewinnienie nie implikuje, że czynu (o który ktoś był oskarżany) nie było, implikuje jedynie, że nie udało się wspomnianego czynu udowodnić

@Reretos: xD moze i niewinny ale ja wiem swoje xD idź zamieszkaj w dżungli bo cywilizowane podejście jest ci obce
@Reretos:

Uniewinnienie nie implikuje, że czynu (o który ktoś był oskarżany) nie było, implikuje jedynie, że nie udało się wspomnianego czynu udowodnić

W ten sposób o każdej uniewinnionej osobie można powiedzieć, że dokonała zarzucanego jej czynu, tylko zabrakło dowodów, aby ją skazać. Co pozwala traktować ją jak osobę winą. Mimo uniewinnienia. Naprawdę to popierasz?
@yhbgrobdoivbvwamsv: Skoro zasada domniemania niewinności lub logika matematyczna jest ci obca to polecam powrót do szkoły lub jakieś kursy doszkalające choćby internetowe, nie wstydź się.
@sildenafil: Tak, naprawdę to popieram. Tak działa zasada domniemania niewinności i wolność słowa, których bronię.
@Reretos: czyli jak Cię oskarżę o kradzież, Ty zostaniesz uniewinniony, a potem ja zostanę uniewinniony w procesie o zniesławienie, który mi wytoczysz (bo nie udowodnisz, że kłamałem) to będę mógł Cię dalej nazywać złodziejem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yhbgrobdoivbvwamsv: Skoro zasada domniemania niewinności lub logika matematyczna jest ci obca to polecam powrót do szkoły lub jakieś kursy doszkalające choćby internetowe, nie wstydź się.

@sildenafil: Tak, naprawdę to popieram. Tak działa zasada domniemania niewinności i wolność słowa, których bronię.

@Reretos: Logika matematyczna xDDD
Ej ty może karierę zrobisz w skarbowce - na pewno ktoś jest winny i cos ukrywa może i sad go uniewinnił ale to nic nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reretos: czyli jak Cię oskarżę o kradzież, Ty zostaniesz uniewinniony, a potem ja zostanę uniewinniony w procesie o zniesławienie, który mi wytoczysz (bo nie udowodnisz, że kłamałem) to będę mógł Cię dalej nazywać złodziejem?

@sildenafil: Cały czas mozesz go nazywać złodziejem j pedofilem, bo nawet jeśli został uniewinniony to nje znaczy ze tak nie bylo xD