Wpis z mikrobloga

@kruzd: Do krótkich zdjęć krajobrazowych można po prostu ustawić byle jak, albo zrobić kilkusekundową ekspozycję z obrotem na dużej prędkości, a potem sprawdzić, czy oś obrotu pokrywa się z biegunem niebieskim. Jeśli potrzeba jest większa dokładność, to montaż posiada możliwość zamocowania lunetki biegunowej na małym ramieniu wychylanym z obudowy.
namrab - @kruzd: Do krótkich zdjęć krajobrazowych można po prostu ustawić byle jak, a...

źródło: comment_1673710320o7zrfNNag09VPgtF3iXwEm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@namrab spojrzałem że każdy element typu lunetka, podstawa trzeba kupić osobno to jednak jak będę potrzebował coś mobilnego to wrócę do SA xD

Btw nie chciałbyś przeskoczyć na hejto? Powoli tam rozkręcam astrofoto
  • Odpowiedz
@kruzd: Lightrack jest bardzo przyjemny w użytkowaniu i prowadzi mega dokładnie nawet na dużych ogniskowych, ale w pełnym wyposażeniu (mocny statyw, klin paralaktyczny, głowica z przeciwwagą) już wcale nie jest taki "light" - waga wzrasta do dobrych 6-7 kilo. Miałem wcześniej Star Adventurera i spokojnie wystarcza do ogniskowych 100-150 mm, wyżej zaczynają się schody ze względu na niższą jakość wykonania elementów.
  • Odpowiedz
Btw nie chciałbyś przeskoczyć na hejto? Powoli tam rozkręcam astrofoto

@kruzd: Nigdy tam nie zaglądałem - założyłem konto, niedługo zacznę coś postować
  • Odpowiedz