Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś może ze #strazpozarna #osp?
Myślenice kiedyś żeby iść na straż w OSP, kondycję zawsze można ogarnąć i wyrobić natomiast obawiam się, że nie pozwoli mi na to zdrowie, głównie wzrok.
Natomiast chyba każda jednostka ma swojego dyżurnego, który wywołuje alarm, informuje gdzie jest akcja itd, nie? Zastanawia mnie jak taka robota wygląda bo nigdy się w to nie zgłębiałem a na necie też nie widzę zbyt wielu informacji. Czy jest tu jakaś dobra dusza, która by mogła mi opowiedzieć?
#pytanie #998
  • 26
@viciu03: Osp jak sama nazwa wskazuje jest ochotnicza, znajdujesz prezesa twojego oso, zapisujesz sie, oni Cie zapisują na kurs, przeszkolenie żeby zostać strażakiem, po zdaniu możesz jeździć na akcje. Straz ma generalnie taki system że jak coś sie da to ogarnia to OSP np pozary traw, jakieś zalania itp. Na grubsze rzeczy zawsze PSP i OSP jako pomoc. A wzywają Cie automatycznie, dyżurny PSP wywołuje jakies osp do akcji, wtedy strazacy
@Taiispiimapulber: no spoko dzięki za info. No tak czy siak raczej nie będzie to moja bajka bo mam chociażby oczopląs który powoduje że nie mogę pracować na wysokości powyżej 3m więc wątpię żeby mnie przepuścili xd Niby tam można się zapisać i nie jeździć na akcje tylko jakieś rzeczy organizacyjne ogarniać no ale co to za frajda
@dzidek_nowak: @Taiispiimapulber: nie polecam mieć oczopląs. Nie dość że w #!$%@? ograniczeń przez to jest, nawet nie wiem jeszcze czy prawko będę mógł mieć bo się zbieram od x miesięcy na badania xd To jeszcze na obecnym poziomie okulistyki i medycyny nie da się tego gówna wyleczyć. A jak nie mogę wyleczyć tego to też nie mogę iść na korektę laserową żeby niedowidzenie wyleczyć. Niewiele osób ma podobne szczęście do
@viciu03: W badaniach do osp jako czynniki jest praca na wysokości powyżej 3m. Nigdy tez nie wiesz co będziesz musiał robic na akcji, nikt na akcji nie będzie Ci dobierał roboty do twoich oczekiwań, jak kdr każe włazić na drabinę to masz włazić na drabinę, jak wchodzic do budynku to wchodzisz. Nawet jak twoja osp nie ma drabiny/podnośnika to nie znaczy, ze na akcji nie będziesz na niej pracował. Sam proces
@viciu03: Ale w osp tez są inne rzeczy poza akcjami. Możesz zostać opiekunem mdp, brać czynny udział w zawodach pożarniczych, zajmować się papierologia, próbować pozyskiwać dotacje itp. Możesz prowadzić kursy pierwszej pomocy w szkołach (jeśli posiadasz wiedzę lub ja nabędziesz) Oczywiście na początek będziesz musiał wzbudzić zaufanie pozostałych członków i się wykazać zaangażowaniem.
@LeszekMucha: nie no domyślam się że raczej nikt nie patrzy na to kto na jaką akcje może iść czy cos xd Natomiast ja lęku wysokości nie mam, może delikatne zaburzenia równowagi. Przy czym jak widziałem tą drabinę strażacką kiedyś to z tego co pamiętam ona ma na samej górze ogrodzenie takie jakby, w związku z czym wydaje mi się, że raczej ciężko się z niej #!$%@?ć xD
Co do innych czynności