Wpis z mikrobloga

@leehy: kurde, też bym tak kiedyś auto rozdupczył. Co ciekawe panowały wtedy dwie sprzeczne opinie, kto by dostał mandat:
- raz że ja nie zachowałem ostrożności przy wyprzedzaniu
- druga, że skręcając i wykonując manewr do lasu musisz się upewnić, że możesz to zrobić (to nie jest skrzyżowanie)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dolchus: wyprzedzając masz obowiązek cały czas kontrolować sytuację na drodze i w sytuacji kiedy wyprzedzanie z jakiegoś powodu jest niemożliwe, niebezpieczne masz obowiązek zaprzestać manewru. Nie jest sytuacja łagodzącą to że nie było możliwości zauważyć wcześniej że policjant skręca w lewo i nie było czasu na reakcje. W moich stronach miała miejsce identyczna sytuacja z tym że w odwróconej roli– policjant drogówki ścigając kogoś wjechał w faceta też skręcającego w lewo,
miauczar - @dolchus: wyprzedzając masz obowiązek cały czas kontrolować sytuację na dr...
@miauczar: Obawiam się że mimo podobieństw sytuacja jest inna - dlaczego:
Ad.2 Pojazd uprzywilejowany mimo pierwszeństwo musi zachować szczególną ostrożność zwłaszcza na skrzyżowaniach i to nieoznakowany bezapelacyjnie jest winowajcą.
Ad1. W pierwszym przypadku nagrywający prawidłowo rozpoczął manewr wyprzedzania kolumny pojazdów (max 10 aut na raz). Radiowóz nie dojechał możliwie blisko środka jezdni zgodnie z zamiarem skrętu w lewo w drogę gruntową. Tym samym to policjant nie upewnił się w lewym lusterku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dolchus: jak pisałeś jeden rabin powie że tak drugi że nie, Obejrzyj sobie jeszcze ten fragment filmu – tu jest dużo zbieżności z tym co mówię, i wydaje mi się że gość który rozpatruje tą sytuację jest jakiś autorytetem w temacie ruchu drogowego bo jest krajowym konsultantem w tej kwestii, aczkolwiek w sprawie z tego filmu sąd uznał w innym skręcającego w lewo, także jak pisałeś Nie da się jednoznacznie ocenić
miauczar - @dolchus: jak pisałeś jeden rabin powie że tak drugi że nie, Obejrzyj sobi...
takie sytuacje są ciężkie do oceny.


@miauczar: Tak, dokładnie bo każdy przypadek jest inny i potrzebuje indywidualnej oceny.
A kiedy nie ma nagrania czy nawet świadków to rację ma milicja lub ten co zna jakiegoś policjanta ¯\_(ツ)_/¯