Wpis z mikrobloga

@Morfi_pl: jak na czymś takim człowiek ma wyzdrowieć, jak taka dieta po prostu skraca życie. Jest niepełnowartościowa, niezbilansowana, a osobom ze słabym przewodem pokarmowym czy wieloma innymi dolegliwościami po prostu szkodzi. To jest skandal że w więzieniach karmią lepiej. Pół biedy jak możesz chodzić i wstać po kuriera z żarciem, albo masz rodzinę co coś przyniesie. Jesteś tym co jesz. Zdrówka Miras ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Strahl: ja pamiętam jak prowadzący na zajęciach z chirurgii kazał nam liczyć ile glukozy 20% trzeba podać pacjentowi żeby zaspokoić jego zapotrzebowanie kaloryczne po operacji XD
@Morfi_pl: nie czaję tego, że ktoś może iść na operację, której koszt może wynosić 10-20tys. zł, a potem jak wraca do zdrowia przez tydzień w szpitalu to mu dają jedzenie, które pewnie kosztuje 5-10zł na dzień xD
@Morfi_pl: nie powielaj głupich mitów bo w więzieniu aktualnie jedzą gowno z kurzem, dzienny budżet na skazańca to coś koło 5-6 zł.

@xTortox: w TV o tych dietach mówili? Czy wujek jak kładł cie na kolano to zakręcił wąsem i powiedział że takie dobre życie jest w więzieniu?

Aktualnie więzienie to przechowalnia patologi z zerową resocjalizacja. Jednym telefonem w tygodniu, wyciąganiem kasy od więźniów i ich rodzin i karmienie ich
@pottymouth jeszcze czego, żeby więzień miał pierwszeństwo do lekarza. Każdy swoje musi odstać bo każdy jest w tym chorym systemie równy. No chyba że polityk to wtedy równiejszy i pierwszeństwo wszędzie ma.
No i? Zwykła bułka,

To jest "zwykła niezdrowa bułka" - takiego jedzenia należy unikać, bo to nie tylko że białe pieczywo z białej mąki - smakowo może i dobre, ale nie zalecane dietetycznie. Ale do tego "pieczywo nadmuchane" - rozmocz sobie taką bułkę, potem wyciśnij wodę i ulep z niej kulkę - okaże się że z "wielkiej buły" zostaje "chlebowa kulka" trochę większa, niż ludzie zakładają na haczyk jako przynętę... Reszta to
: o ile to jest masło


@hrumque: O ile to jest masło. Ty twierdzisz, że od tego się umrze.
Ja - że nie.

I nadal nie trzeba żreć codziennie 8000 kcal, gdy się ma z zajęć: leżenie, siedzenie i gapienie się przez okno.
I zgadzam się, że w domu ci ludzie powinni jeść zdrowo, a jedzą tak samo, jak karmią ich w szpitalu.

Na szczęście prywatne szpitale zamawiają lepsze jedzenie.
Ale
@JaNieGej: U mnie było odwrotnie, ale to było 15 lat temu, jak byłem dzieckiem, to miałem wypadek w domu, potknąłem się o krzesło i upadłem na kant drewniany łóżka i przebiło, a konkretnie podziurawiło mi śledzione, nie mogłem wstać z podłogi, bo miałem uczucie jakby mi żebra z dwóch stron popękały, ledwo chodziłem i rzygałem, po dobie dostałem się szpitala i na SORZe lekarz powiedział, że gdyby śledziona mi pękła, to