Wpis z mikrobloga

@Morfi_pl: pamietam jak na zajeciach z chirurgii smieszkowalismy na seminarium z zywienia pacjenta wiedzac jaki wplyw na proces leczniczy ma prawidlowa dieta i korelując to z gównem którego nie ruszyłby mój pies a które żrą pacjenci.
  • Odpowiedz
  • 1
@ConanLibrarian nie chodzi o więcej czy mniej..chodzi o jakość. Jak jesz gówno to jak się rany mają goić. Na każdych studiach mówi się o tym, jak ważne jest prawidłowe żywienie. No ale lepiej karmić w areszcie i więzieniu. Tam jakby dać takie gówno jak tu, po 2 dniach byłby bunt. A tu nie masz siły na bunt.
  • Odpowiedz
@fizzly: 35–55% chorych przyjmowanych do szpitala jest niedożywionych, a około 20% z nich ma ciężkie niedożywienie wymagające natychmiastowego leczenia - u takich pacjentów powinno się wrzucać dietę 35-45kcal/kg uśrednionej pożądanej masy ciała na dobę.
  • Odpowiedz
  • 1
@ConanLibrarian obyś nigdy nie trafił do szpitala i nie musiał jeść tego gówna. Jak masz się leczyć jak po tym tylko ból brzucha oraz sraczka. Ale co tam, lepiej ludzi wyzywać. Jak zapłacisz 20 lat składek to będziesz mógł czegoś od systemu wymagać.
A tu nawet strzykawek brakuje na oddziale. Tak samo jak brakuje niektórych leków na nocnych zmianach itd. tak to teraz wygląda ale lepiej wyzywać innych, szpital widząc tylko z
  • Odpowiedz
obyś nigdy nie trafił do szpitala i


@Morfi_pl: I po co ta prostacka próba życzenia komuś źle?
Byłem w szpitalu. Jadłem takie śniadania, kolacje i proste i niespecjalnie niesmaczne obiady. A w zasadzie połowę tych obiadów.
Człowiek w szpitalu ani kilofem nie macha, ani nie przeładowuje kontenerów, tylko leży, siedzi, czasem zrobi parę kroków.

A na zdjęciu jest zwykłe jedzenie.
Pan hrabia jest obrażony, że w prywatnej klinice tak dają jeść
  • Odpowiedz
@Morfi_pl: W sumie jak pomyślę o swoich domowych śniadaniach, to często wyglądają podobnie, jedynie ilość masła się nie zgadza – albo w szpitalach na nim oszczędzają (prawdopodobne), albo ja nie umiem smarować nim chleba (jeszcze bardziej prawdopodobne).
  • Odpowiedz
35–55% chorych przyjmowanych do szpitala jest niedożywionych, a około 20% z nich ma ciężkie niedożywienie wymagające natychmiastowego leczenia


@Strahl: skąd te statystyki? (ʘʘ)
  • Odpowiedz