Wpis z mikrobloga

17 021 + 60 = 17 081

Wyjazd do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie zostało połączone przyjemne z pożytecznym i za jednym zamachem nie tylko powiększył się licznik kilometrów na Rowerowym Równiku ale co ważniejsze, liczba przekazanych mililitrów krwi w akcji Baryłki Krwi.

Będąc na miejscu, tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że warto brać udział w akcjach krwiodawstwa. Gdy mijałem różne oddziały stopniowo nabierałem świadomości tego ile jest tam dzieci, które wymagają transfuzji - czy do operacji czy do wsparcia leczenia onkologicznego czy leczenia niedokrwistości wcześniaków - i że rzeczywiście idę chociaż w jakimś ułamku przyczynić się do ratowania ich życia lub zdrowia.

Zachęcam i polecam wszystkim, którzy nie mają przeciwskazań i m.in. kręcą tu na #rower, do wybrania się do najbliższych stacji krwiodawstwa. Warto też sprawdzić wcześniej jakie jest zapotrzebowanie na naszą krew w danym miejscu wg bieżącego stanu zapasów

Zdjęcia:
1 - Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie Międzylesiu
2 - dzienny stan licznika

#rowerowyrownik #mtb #ruszmirko #krwiodawstwo

Skrypt | Statystyki
źródło: comment_1673570452zZVxtVObX72w5FBWQyofBH.jpg
  • 2
@ikov: to znak wskazujący, że w danym miejscu aktualnie osiągnięty jest maksymalny stan zapasu krwi pełnej i w tej sytuacji znam 3 opcje co można zrobić:
a.) można się wstrzymać z donacją do czasu kiedy STOP na daną krwi zniknie w danym miejscu,
b.) skontaktować się z rejestracją z zapytaniem kiedy będzie można oddawać swoją grupę krwi w najbliższym terminie,
c.) zamiast krwi pełnej, można wówczas oddawać plazmę czyli osocze krwi.