Wpis z mikrobloga

Górskie newsy, jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty

-------------------------------------------------------------------------------

Wybaczcie mi parodniową nieobecność- trochę zaniemogłam i jak bywałam to tylko na chwilę nocami.

.

.

Na Nanadze kolejne fazy wychodzenia w górę o restu w bazie. Chłopaki szacuj±, że jeszcze minimum 3 tygodnie spędzić na górze, zakładając że pogoda będzie super. Więc lekką ręką można doliczyć jeszcze min. tydzień- dwa do tego.

Obszerna relacja oraz szacunki na najbliższą przyszłość do poczytania tutaj.

Dodatkowo mam do poczytania rozmowę z Tomkiem Mackiewiczem odnośnie sytuacji na Nandze.

.

.

Pod Nangę wybrał się również Włoch Daniele Nardi- chce wspiąć się solo od strony Diamir. Będzie więc sam, od innej strony.

.

.

No i temat już pewnie Wam znany, czyli #boobsfornanga ;) jeśli ktoś jeszcze nie wie o co chodzi a jest ciekaw co cycki robią na męskiej wyprawie to koniecznie trzeba nadrobić.

.

.

I na zakończenie filmik North Face- główny bohater Nanga Parbat

http://vimeo.com/84854097

.

.

--------------------------------------------------

POGODA na Nanga Parbat tu, przypominam, że należy sprawdzać pogodę na danej wysokości

--------------------------------------------------

LOKALIZATOR noszony przez Pawła tu

--------------------------------------------------

.

.

INNE

------------------------------------

- Adam Bielecki wspina się teraz w Tajladni :)

- Ryszard Pawłowski właśnie zdobył Aconcaguę

- Noszak- ostatnie wieści mówią o założeniu C1

.

.

.

KONKURS- podsumowanie i odpowiedzi #gorapytan

-------------------------------------------------------------

A już jutro o 20 runda III

Podsumowanie:

1. @hornat89:.........3,5 pkt.

2. @gugas:..............2 pkt.

3. @nilhir:................2 pkt.

4. @pete1:..............1 pkt.

5. @stasiusoyka:....1 pkt.

6. @jantarka:...........0,5 pkt.

Pytania i odpowiedzi- RUNDA II


Na jaką górę odbyła się ta wyprawa, w którym roku oraz dla kogo był ten ósmy medal?



ODP I tutaj przyznaję jednak punkt za odpowiedĽ "8". Książka, z której korzystam podaje 9 [załączam zdjęcie], jednak nie opisuje wszystkich, a jedynie 7. Szukałam informacji, ale znalazłam tylko o 8 wyprawach. Tak więc trzeba przyjąć, że wypraw było 8, a do książki wkradł się chochlik drukarski. Podjęłam jeszcze kroki aby to wyjaśnić ostatecznie gdzie trzeba, ale nie dostałam póki co odpowiedzi. Przepraszam za zamieszanie, nie było to celowe tylko oparte na ksi±żce. Być może errata z niej wypadła.



ODP Przełęcz Południowa, ok. 520 m.



ODP 1984, Wigilia, Dhaulagiri



ODP "Po co kończyć skoro tak dobrze idzie"



ODP 1988, Lhotse, Krzysztof Wielicki



ODP 1991, Annapurna


.

.

.

Cytat górski na dziś:

-----------------------------------------------------------------------------------

"Góry pozwalają zrozumieć, że nasze umęczone człowieczeństwo oczyszcza się i uszlachetnia przez cierpienie." Giuzeppe Mazzotti

.

.

.

#nangadream #justiceforall #simonemoro #cytatgorski
hellyea - Górskie newsy, jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty 

--------------------...

źródło: comment_RKTElipC3hBxzlXiMVqLCLGTfZq0mSAr.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@hellyea: Skoro za pytanie 2 jest w końcu punkt za odpowiedź 8 to powinienem chyba mieć 3pkt a nie 2 bo w pierwszym dniu uzbierałem 1 a drugim poza wspomnianym pytanie jeszcze na 4te odpowiedziałem pierwszy ;)
  • Odpowiedz
@nilhir: stasiusoyka Cię uprzedził z odpowiedzią "8" ;) ja ogólnie nie mogę przeżyć tego, że tam był błąd [wszystko na to wskazuje]. Musiałam kupić tę książkę bez erraty, na której zawsze takie błędy, głównie własnie w cyfrach są wypisane. No ale cóż, stara książka to pewnie gdzieś się errata kiedyś zagubiła.
  • Odpowiedz