Wpis z mikrobloga

Dlaczego musze być #!$%@? karłem 171cm który wychowywał się na wiejskim wypizowie ze starymi alkusami? Nigdy nie miałem kolegów i nigdy nawet nie prowadziłem rozmowy z żadną różową, a jedyne wspomnienia z młodzieńczych lat jakie mam to te z bycia gnębionym w szkole.
Przecież to jest fizycznie niemożliwe aby być takim zlepkiem negatywnych zrządzeń losu i cech jak ja.
#depresja #samotnosc #fobiaspoleczna
  • 11
@Jednorenki_Bandyta: ja tam nie wierze w jakieś w psychologiczne zabobony. Świat jest prosty i bezlitosny. Jeśli masz słabe geny to umierasz przy pomocy najbliższego otoczenia i nie przekazujesz ich dalej. Nam się tylko wydaje że jesteśmy czymś więcej w rzeczywistości będąc zwykłymi zwierzętami które przypadkowo wykształciły duże mózgi do sprawniejszego zdobywania jedzenia.
Więc po co się żalisz, skoro "słabe geny" już zadecydowały o twoim losie?


@Jednorenki_Bandyta: bo dalej pozostaje ten zwierzęcy instynkt chęci przeżycia i strachu przed śmiercią. Pisząc o tym szukam też kontaktu z drugim człowiekiem bo jesteśmy gatunkiem stadnym i samotność wywołuje u nas silny dyskomfort. Pozostają mi tylko miejsca jak te, bo w realu nie jestem mile widziany wśród ludzi co wiele razy mi udowadniali.
@Glock17: Tu nie do końca chodzi o geny tylko o to co masz w głowie. Możesz dużo zmienić w swoim życiu, po prostu pracuj nad sobą. Jest dużo ludzi którzy mają gorsze geny od Ciebie a mimo to jakoś sobie radzą. Ludzie dobierają się w pary z innymi ludźmi, którzy są na podobnym poziomie. Mam znajomego który ma ok.160cm wzrostu i na dodatek jest trochę przygłupi, a mimo to w końcu
@Glock17: Ja też miałem #!$%@? dzieciństwo i przez to nie potrafiłem odnaleźć się w społeczeństwie. Odczuwałem silny lęk społeczny, nie potrafiłem nawet wyjść do sklepu, a co dopiero zagadać do dziewczyny czy poznać jakichś znajomych. Myślałem, że jestem strasznie brzydki i że nie da się mnie lubić. Nie wierzyłem ludziom, którzy mówili, że jestem przystojny, mimo że mam całkiem dobre geny. Z czasem zrozumiałem, że mam #!$%@?ą głowę przez to co