Wpis z mikrobloga

Jeśli płód jest częścią ciała kobiety to czy:
1. Ciężarnym wyrastają dodatkowe głowy, dodatkowe pary nóg oraz rąk, druga macica albo jądra i penis?
2. Dlaczego jak kobieta przyjdzie do lekarza i powie mu, żeby ten odciął jej rękę, bo nie chce mieć ręki, to lekarz wyśle ją do psychiatry, a jak powie, że chce usunięcia płodu, bo go nie chce, to lekarz to zrobi?

Wykażcie mi błędy w tym myśleniu.
#bekazlewactwa #aborcja
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Układ nerwowy na tyle, żeby czuć ból płód ma wykształcony dopiero w 4 miesiącu.


@BornToDie69: Raczej nie następuje to w jedną chwilę. Fun fact: kiedyś uważano że ból zaczyna się odczuwać dopiero po jakimś czasie od narodzin, jeszcze w latach 80. XX wieku operowano niemowlaki bez żadnej narkozy. Więc granica odczuwania bólu może być jeszcze bardziej przesunięta kiedyś.
  • Odpowiedz
@arysto2011: @R187: @BornToDie69: Nawiązałem do plakatów typu "Moje ciało, moja decyzja". Zinterpretowałem to tak, że środowiska pro-choice uznają że płód jest częścią ciała kobiety. Jeśli to błędna imterpretacja, to przepraszam.
  • Odpowiedz
@BornToDie69: Co mają jakieś byty nadprzyrodzone do tego? Nie potrzebuję swoich przekonań podbudowywać wiarą w jakichś bogów. A to, że religie są zwykle pro life? Również dobrze mogłyby być pro choice, na moje przekonania na wpływ jedynie moralność. Przypominam, że Biblia akceptuje niewolnictwo.
  • Odpowiedz
@ArpeggiaVibration: Myślę że tu działa coś, co sprawia że muchę zabilibyśmy bez problemu, ale z psem już mielibyśmy problem z zabiciem go. Mimo, że oba to czujące zwierzęta. Z kolei w przypadku psa i człowieka byłoby nam trudno zabić człowieka. Czyli samo odczuwanie bólu nie decyduje o tym, czy zabilibyśmy daną istotę. Bycie człowiekiem też nie, w przeciwnym razie nie mielibyśmy problemu z zabiciem psa.
  • Odpowiedz
@patrysk Tylko co tu w takim razie działa? Trzeba to nazwać bo ja nie mam pojęcia o co w ogóle Ci chodzi?

Dodatkowo człowiek nie ma problemu z zabiciem psa - psy są usypiane z wielu powodów a nawet zabija się je różnego rodzaju bronią w samoobronie jeżeli kogoś atakują i zarówno pierwszy ani drugi przypadek nie jest morderstwem ani zabójstwem. Dodatkowo psu nie robi się potem pogrzebu, jako że pies
  • Odpowiedz