Wpis z mikrobloga

Mirkowie, potrzebna mi rada w zakresie rdzy.

Kupiłem ponad pół roku temu półkę pod prysznic ze (jak głosiła etykieta) stali chromowanej. I teraz tak, ja wiem, że można było się tego spodziewać po badziewiu z Castoramy, ale półka już zaczyna rdzewieć.

Moje pytanie brzmi, czy da się tę półkę, która już rdzewieje (lub nową taką samą, stać mnie na ten kilkudziesięciozłotowy wydatek) jakoś dodatkowo zabezpieczyć, żeby pieruństwo nie rdzewiało?

Dlaczego taką samą? Ano dlatego, że jak już mam porobione dziury w płytkach to jakoś nie chciałbym robić kolejnych pod inną półkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Bóg zapłać za dobre rady, tylko nie róbcie mi wycieczek w przeszłość, że "trzeba było nie kupować w Castoramie", bo tak jakby teraz to ja sam wiem : P

#remontujzwykopem #remont #kiciochpyta #pytanie
  • 11
@Hi_Im_Bloo: Myślę że można spróbować pomalować ja lakierem bezbarwnym. Ale w kontakcie z wody on też w końcu zejdzie. Można też wyczyścić tą co masz, i oddać gdzieś do chromowania. Porządnie zrobiony chrom powinien długo wytrzymać. Ale nie wiem ile może taka przyjemność kosztować.
można było się tego spodziewać po badziewiu z Castoramy,


@Hi_Im_Bloo: można się było tego spodziewać po badziewiu tanim. Fakt kupowania w Castoramie niczego tu nie zmienia, w tym sklepie są tanie chińczyki jak i wiodące topowe firmy, po prostu na drugi raz kup coś porządnego.

Jeśli powłoka jest słaba, to nic z tym nie zrobisz, nijak nie zabezpieczysz, no chyba, że machniesz ręką na chrom i pomalujesz pędzelkiem jakąś farbą antykorozyjną,
Pobierz JarekP - > można było się tego spodziewać po badziewiu z Castoramy,

@HiIm_Bloo: mo...
źródło: comment_1673515972fsPPbVJoBr67HuR0LPLQpM.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hi_Im_Bloo: idź z reklamacją. Masz jakiś ślad np w historii zamówień online albo karty jak płaciłeś bezgotówkowo? Niech trepy wymieniają jak mają to jeszcze w ofercie
@mentari: Z tego co widzę to mają. Żebym tylko znalazł ślad transakcji. No i jakby wymiana na nową nie jest moim podstawowym problemem, chyba że mogą mi dożywotnio co pół roku dawać nową ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Jarek_P: Nawet już myślałem o farbie antykorozyjnej, tylko znając mnie to pewnie bym na gorzej poprawił. Rozejrzę się za półkami, które by jakoś zamaskowały te dziury. Pewnie te śruby z ozdobnym łbem też by mi zardzewiały. Dzięki za rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)