Wpis z mikrobloga

W nauczaniu egzorcystów, a przede wszystkim w ich praktyce, sakramentalia zostały wypaczone do czegoś na wzór amuletów. Woda, sól, olej czy medalik w ogóle zastąpiły jakąkolwiek moralną refleksję nad własnym życiem. Dodatkowo narosły wokół tego nieformalne, absurdalne zasady przekazywane z ust do ust: „olej musi być z pierwszego tłoczenia, ale oliwa z oliwek jest silniejsza niż olej rzepakowy”. Księża często nie próbują prostować tych aberracji, tylko je wzmagają.

Na modlitwach o uzdrowienie prowadzonych przez ks. [niestety muszę ocenzurować nazwisko tego księdza, ponieważ podnoszę wobec niego również kryminalne zarzuty] gromadzą się setki osób, które przynoszą do kościoła butelki z wodą (a nawet całe zgrzewki), oleje roślinne (czasami w pięciolitrowych butlach) i słoiki wypełnione solą. Kiedy pierwszy raz przyszedłem na taką modlitwę, byłem jedyną osobą, która nie miała ze sobą wody, oleju ani soli. Egzorcyzmowanie tych pokarmów jest dla niektórych uczestników centralnym elementem całego wydarzenia, ważniejszym od Mszy św. Tak wynika z rozmów, które przeprowadziłem. To nie jedyne miejsce w Polsce, gdzie odbywają się takie rzeczy. W Poznaniu, podczas rekolekcji prowadzonych przez ks. Jamesa Manjackala, uczestnicy tych rekolekcji wykupili z pobliskiego sklepu cały zapas olejów spożywczych. Wiem to od naocznego świadka.

Poniżej kadr z filmu nagranego przeze mnie na takiej modlitwie pod Warszawą. W komentarzach kolejne zdjęcia.

Jeśli chcesz poznać kolejne ciekawostki z egzorcystycznego świata, zapraszam do obserwowania tagu #egzorcyzmypolskie

Będę tu publikował informacje, które udało mi się zgromadzić podczas prac nad filmem „Egzorcyzmy polskie”. Cały film będzie dostępny 14.01.2023 za darmo na kanale:
https://www.youtube.com/@egzorcyzmypolskie5074
Pobierz pkostowski - W nauczaniu egzorcystów, a przede wszystkim w ich praktyce, sakramentali...
źródło: comment_1673509228x2g4VxHaSEsilP4LLIrEB8.jpg
  • 97
@pkostowski: egzorcyzmy wody, czy oleju rzepakowego to jest uj...
W moim pięknym mieście odbywa się cykliczna impreza w której dzieci przebrane np. za pomordowanych ludzi (świętych) noszą ich relikwie po mieście. No i tak przykładowo przebrane dziesięciolatki można spotkać niosące odrąbane paluszki, języki, czy kawałek ucha jakiejś zakonnicy.
Ku uciesze gawiedzi...

https://dziennikzachodni.pl/korowod-swietych-w-bielskubialej-zdjecia/ar/3622402

Duc nie ukrywa, że Korowód Świętych to też także alternatywa dla Halloween


( ͡°( ͡° ͜
Pobierz defoxe - @pkostowski: egzorcyzmy wody, czy oleju rzepakowego to jest uj... 
W moim p...
źródło: comment_1673509915SxOn8UbRhEWB2jmc3Uhhvz.jpg
@pkostowski: nie ma co do tego wątpliwości, natomiast noszenie kawałków trupów po mieście... No, jest niesmaczne. Sorry. Miejsce trupa jest w mogile, nad nią można czcić jego pamięć. A nie puszczać dzieci, żeby obnosiły po mieście szczątki ludzi. To jest po prostu chore i tyle.
@defoxe: W sumie to ktokolwiek może tak sobie nosić relikwie? Myślałem, że tylko księża. Ale tak czy siak to jest co najmniej dziwne. Rozumiem chodzenie przebranym na święta po domach i żebranie kasy za #!$%@? odegrane jasełka.
W sumie to ktokolwiek może tak sobie nosić relikwie?


@young_fifi: Muszę tutaj chyba przeprosić, bo relikwie są różnego stopnia... Nie musi to być kawałek ciała zmarłego, może być to jego chusteczka albo szmatka potarta o jego okulary. To jest totalny odlot.

Cytując:

relikwie III stopnia to przedmioty, które stały się relikwiami poprzez dotknięcie właściwych relikwii – pierwszego lub drugiego stopnia. Mogą to być na przykład rzeczy potarte o część ciała zmarłego
olej musi być z pierwszego tłoczenia, ale oliwa z oliwek jest silniejsza niż olej rzepakowy


@pkostowski: a prawda jest taka, że najlepszy jest olej mineralny ORLEN PLATINUM CLASSIC MINERAL 15W-40, który nie tylko zagwarantuje czystość ale też zwiększa moc. Jest to też jedyny olej mineralny na świecie wytwarzany pod czujnym okiem śp Jana Pawła II.
@defoxe: W praktyce relikwie 1. stopnia to jest np. jedna kropla krwi. Tylko świadomość powoduje to masakryczne wrażenie, bo bez opisu nigdy nie domyśliłbyś się, że to np. kawałek palca.
@defoxe: W kontekście relikwii to Marcin Gutowski dobrze odpisywał odpały związane z relikwiami JP2. Np. w parafiach był duży event pt. peregrynacja zęba. Kard. Dziwisz rozsyłał różnym ludziom krew papieża. Np. Robert Kubica dostał ampułkę jak miał wypadek.