Wpis z mikrobloga

@telemach20: Masz andoirda czy iphona? Potwierdzam ze na iphonach jest cos spieprzone. Telefon sie bardzo grzeje mimo ze sam Google Maps tak go nie obciąża. W dodatku często zacina sie przy komunikacie głosowym przez Bluetooth.

Nie ma też opcji widżetu w telefonie i jak nie jedzie sie na samym yanosiku lub z CarPlay to jest lipa :/
@JuneJohn mam GTR, nie mam porównania do GTm ale nie narzekam. Aplikacja w samochodzie z android auto to był dramat, powiadomienia szły 10x głośniej od Spotify, były problemy ze zgłaszaniem i potwierdzaniem zdarzeń, interfejs nie był najlepszy. Jednak fizyczne przyciski za kierownicą są bez porównania łatwiejsze w obsłudze, można je obsługiwać nawet nie patrząc na urządzenie, więc to jest dla mnie główny plus. Po drugie świetna jest opcja z bazą fotoradarów za
@JuneJohn: bo yanosik jest jedną z tych aplikacji które, jak już działają, to pod żadnym pozorem nie wolno już nic przy niej grzebać bo na pewno się #!$%@?
ja na przykład mam osobnego smartfona na którym mam tylko yanosika właśnie dlatego że tylko na nim działa on w 100% poprawnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrobiłem w rok na apce 20 k km jeżdżąc po całej Polsce i jakoś mnie nie zawiodła ani razu


@telemach20: zrobiłem w 2022 roku ok 70 k km z czego 65k km bez janosika bo jest nieużywalny.
@cwlmod: zarówno na iOS jak i na Androidzie coś jest spieprzone, a co właśnie jest spieprzone to loteria i zależy od dnia i układu gwiazd. Android Auto/ Car Play to już oddzielne historie
da się go jakoś podłączyć bezpośrednio do instalacji elektrycznej, tak żeby działał po włączeniu zapłonu i wyłączał się po wyłączeniu auta i żeby jednocześnie nie zajmował miejsca gniazda zapalniczki?


@JuneJohn bezpośrednio nie, ponieważ jest zasilany przez usb w którym jest 5V a w instalacji samochodowej masz 12V. Musiałbyś kupić ładowarkę USB wpinaną na tej zasadzie do instalacji i dopiero do niej go podłączyć, co w sumie też by nie było jakimś arcytrudnym
@JuneJohn: ja tak robię od chyba ponad 2 lat, nie wiem ile już z niego korzystam ale mam przejechane na yanosiku coś koło 140 kkm - po prostu jako yanosikofon mam 6-letnie xiaomi, jak wsiadam do auta to włączam, jak kończę jazdę to wyłączam, z nawigacji prawie wcale nie korzystam, co najwyżej automapa targeo jak potrzebuję znaleźć konkretny adres bo jest nieporównywalnie dokładniejsza od googlowskich map