Wpis z mikrobloga

@maryjuszpitagoras: a jeżeli jestem leniwy i nie chce mi się iść na strajk kredyciarzy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nowicjusz22
Niestety ale musisz bo tylko w kupie siła a WIBOR to oszustwo (no chyba, że będzie wynosił 1% to wtedy jest ok). ( ͡º ͜ʖ͡º)
Umowy nie musisz czytać no i wiadomo, że rat nie podniosą bo ludzi nie byłoby stać.
Co tam
@witos: Ej ja mam z dziewczyną i jednym 500+ łącznie 11kPLN. Ratę miałem 1022 zł a teraz wzrosła na 1990. To już 20% zaraz będzie. Po opłatach zostaje nam 6k na życie. To mało
@stanley88: Chodzi mi o to, że uważasz że przy 20% budżetu kredyt jest jeszcze w miarę bezpieczny. Ja podobnie. Natomiast na wykopie są odklejeńcy, którzy twierdzą że zarabiają 34k na miesiąc, siedzi na najmie i nie bierze kredytu mimo że by chciał, bo się boi, że nie podoła.
@nowicjusz22[: Ja mam zasadę 20/20/20 - 20% wkładu, liczone na 20 lat, ale brane na maximum (+nadpłaty) i najlepiej 20% zarobków, ale wiadomo, że jak ktoś zarabia więcej niż 10k to i 30% będzie ok bo za resztę przeżyje na lepszym poziomie niż inni.