Wpis z mikrobloga

Ateista twierdzi, że wie, że Boga nie ma bo nie ma żadnych dowodów na jego istnienie, i używa sformułowań typu "Nie da się udowodnić nie istnienia czegoś".

Używa często pojęć, że jak nie ma na coś dowodów to tego nie ma (przykład z Bogiem)

Wierzący w Boga ma o tyle łatwiej, że on nie potrzebuje dowodów no bo wierzy itd... więc dla takiej osoby nawet jak nie ma na coś dowodów to on się kieruje wiarą a nie dowodami!

Ale jaki ateiści mają dowód na to, że np. Boga nie ma poza naszym kosmosem?

#ateizm #nauka #astronomia #wszechswiat #religia #katolicyzm
wakxam - Ateista twierdzi, że wie, że Boga nie ma bo nie ma żadnych dowodów na jego i...

źródło: comment_1673470420N1NMXCufs6VxqGMf3WlM6Q.jpg

Pobierz
  • 59
@bo-banley: To Ty nie rozumiesz, ateiści kierują się dowodami na coś, więc zadałem proste pytanie, jaki mają dowód na to, że Boga nie ma poza kosmosem skoro twierdzą, że Boga nie ma, i odbijają cały czas piłeczkę bo doskonale wiedzą, że tego nie udowodnią
@wakxam:

jaki mają dowód na to, że Boga nie ma poza kosmosem skoro twierdzą, że Boga nie ma, i odbijają cały czas piłeczkę bo doskonale wiedzą, że nie da się tego nie udowodnią


Bo nie da się udowodnić, że coś nie istnieje, chłopie. Od pół godziny próbuję przemówić do twojego rozumu. Jeśli sugerujesz, że Bóg jest po za kosmosem to go pokaż, na tobie spoczywa obowiązek udowodnienia tezy.
@wakxam: Jeżeli Bóg cię natchnął aby otagować ten wpis jako # astronomia to trudno o lepszy dowód na jego nie istnienie.

Chyba że oprócz znanego twierdzenia że jeśli Bóg istnieje to jest zły mamy dołożyć drugie, że jest też przygłupem.

Gx
@bo-banley: Ateista, wie, że Boga nie ma więc niech mi udowodni ti, ze Boga nie ma poza kosmosem, jak ktoś mi mówi, że pokój jest pusty to otwiera drzwi i mi to udowadnia
@wakxam:

że wie, że Boga nie ma


Dyskusja z tobą to jak granie w szachy z gołębiem, przewracasz wszystkie pionki i mówisz, że wygrałeś. Jak ktokolwiek ma z tobą dyskutować, skoro ty nawet nie umiesz się posługiwać pojęciem "ateista"? Ateista to nie ktoś, kto wie, że Boga nie ma, tylko po prostu nie wierzy w istnienie Boga, a to spora różnica. Chyba tylko taki przygłup jak patoprawicowy @ziemba1 może popierać twoje