Wpis z mikrobloga

@ArekMaupa: My mamy realne doświadczenie komunizmu stąd w Polsce to grupa pomijalna, ale dość widoczna w social mediach USA np. na subredditach typu socjalizm czy komunizm, antify i podobne. Dostałem bana jak napisałem, że Wielki Głód na Ukrainie to prawda, a nie propaganda, generalnie to pożyteczni idioci Rosji manipulowani przez agenturę.
@djtartini1: Spoko ostatnio tu na wypoku tłumaczyły mi młodociane komuchy ze wielki głód to była klęska żywiołowa i dziadzia Stalin sam na barkach nosił worki z żywnością byleby klasie robotniczej włos z głowy nie spadł. Prawda jest taka, że ludzie 32+ znają już komunizm tylko z opowiadań i będzie takich ancymonków coraz więcej
@djtartini1: Ze stanami to też ten problem, że ten co chce powszechnej służby zdrowia, związków zawodowych, płatnego urlopu w sensownym wymiarze i L4 to skrajny komuch ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większość tych tam w USA nie rozróżnia komunizmu rodem z ZSRR, a tym co my mamy w UE. Co gorsza i ci z lewa jak i prawa nie rozróżniają.
My mamy realne doświadczenie komunizmu stąd w Polsce to grupa pomijalna


@djtartini1: To nawet nie chodzi o nasze doświadczenie komunizmu. Bo takiego full komunizmu u nas de facto nie było. Są kraje które doświadczyły zarówno komunizmu, stalinizmu, ruskiego miru i sajuza dużo bardziej a są nawet mniej antyrosyjskie od nas. My jesteśmy antyrosyjscy dlatego że Polska i Rosja to ideowi arcywrogowie - główne punkty naszej moralności stoją w idealnej sprzeczności. Polska,
@Patryk_z_lasu: Tak w sumie to tak bardziej ciekawostka niż cokolwiek innego. Rzeczpospolita uznała Rosję jako państwo dopiero w XVIII wieku i to w latach nie tak odległych od deklaracji niepodległości. Wcześniej myśmy utrzymywali, że to tylko Księstwo Moskiewskie jest i tytuł władcy Rosji (czyli Rusi) należy się królowi polskiemu.
@djtartini1 spoko, tylko, że Hołodomor nie był planowany xD
W 1932/33 były bardzo niekorzystne warunki przyrodnicze (choroby roślin, zbyt duże i małe opady). Więc poniekąd mają rację co do tego, że istnieje propaganda dotycząca tęgo, że głód na Ukrainie i tylko na niej został zrobiony celowo, pomimo, że to dotknęło samą Moskwę i wielkie połacie na Kazachstanie.
Nie jestem komuchem ale drażni mnie taka jednostronna postawa.
W Kazachstanie nawet proporcjonalnie był większy