Wpis z mikrobloga

Dzwoniłem dzisiaj do banku, żeby mi wyliczyli zdolność i mam taką ciekawostkę. Mam działalność na ryczałcie i działam w IT. Otóż w Santanderze sytuacja wygląda tak, że jeśli świadczysz usługi dla tylko jednego klienta, to zdolność kredytowa jest wyznaczana inaczej, niż jak masz wielu klientów.
W przypadku jednego klienta moja zdolność to ponad 700k.
W przypadku jakbym miał ten sam dochód, ale choćby na 2 klientach, to wtedy 200k xD
#nieruchomosci #kredythipoteczny #ryczalt
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@dzbanek123 dokładnie na to wygalda, są też inne ciekawostki: prowadź firmę 3 mieisace i nie miej żadnej zdolności, a zatrudnij u siebie na nieokreślony kolegę: ma pelna zdolność bo pracując u ciebie jest na pewnym uop, a ty prowadzisz niepewna firmę :)
  • Odpowiedz
@dzbanek123: przy ryczalcie nie maja wgladu do kosztow, widac jak jest jeden klient to zakladaja, ze to b2b to tylko w celu optymalizacji podatkowej. Koles z ktorym gadalem nawet pytal, czy jestem informatykiem, takze widac, ze specjalnie pod to robia takie odstepstwa
  • Odpowiedz
@a4z4a4: Bank Santander bardzo słabo liczy zdolność kredytową w przypadku działalności gospodarczej rozliczanej ryczałtem. W pewnych przypadkach, nazywanych przez bank B2B, czyli, gdy występuje współpraca tylko jednym kontrahentem, co jest potwierdzane zgodnością kwot faktur i kwot przychodów w ewidencji istnieje możliwość znacznego zwiększenia zdolności kredytowej i skrócenia wymaganego okresu prowadzenia DG. Zdolność kredytowa będzie tam jednak i tak mniejsza niż w części konkurencyjnych banków, na przykład Pekao SA i mBank.
  • Odpowiedz
@marcpol: Dzisiaj skontaktował się ze mną Alior. Oddział, nazwijmy go A, miesiąc temu nawet nie chciał ze mną rozmawiać i zapraszał jak będzie 12 miesięcy. Wręcz brakowało pokazania drzwi ręką.. ;) . Oddział B, z którym rozmawiałem dzisiaj, nie widzi żadnego problemu z wnioskowaniem o kredyt przed upływem 12 mies (teraz 7) i według info, które im przekazałem mówią, że na luzie da sie ogarnąc kredyt teraz. #!$%@? juz od
  • Odpowiedz
@marcpol: Dzisiaj skontaktował się ze mną Alior. Oddział, nazwijmy go A, miesiąc temu nawet nie chciał ze mną rozmawiać i zapraszał jak będzie 12 miesięcy. Wręcz brakowało pokazania drzwi ręką.. ;) . Oddział B, z którym rozmawiałem dzisiaj, nie widzi żadnego problemu z wnioskowaniem o kredyt przed upływem 12 mies (teraz 7) i według info, które im przekazałem mówią, że na luzie da sie ogarnąc kredyt teraz. #!$%@? juz od
  • Odpowiedz