Wpis z mikrobloga

Mirki, mam takie wyjazdy gdzie jestem w podróży 2-5 tygodni, w tym czasie w celach stricte hobbystycznych latam sobie dronem, nagrywam widoki, robię zdjęcia. I jak to w podróży, tego jest mnóstwo i segreguje to dopiero jak już jestem w domu, bo "na wakacjach" po pierwsze mi się nie chce :) a po drugie po prostu nie mam na to za bardzo czasu.

Głównie chcę po powrocie do hotelu przerzucić to na dysk, żeby mieć miejsce na dalsze nagrywki/zdjęcia. Jak wracam z wakacji do domu to segreguje, wywalam pewnie 90% materiału i przerzucam sobie gdzieś już "bezpiecznie".

Z przechowywaniem tych materiałów w podróży mam właśnie problem; chciałbym sobie kupić, ale nie wiem co?
Dysk HDD? Dysk SSD? Pare kart SD / micro SD + jakiś adapter?
Polecicie coś dla mirka laika?

#komputery #dyski #hdd #informatyka
  • 4
2 zewnętrzne dyski SSD, HDD się do podróży nie nadaje choćby ze względu na przypadkowe upadki. A przewowywanie na kartach jest zbyt upiedliwe.

No chyba że na materiale bardzo nie zależy to wystarczy 1 SSD
@odysjestem: Nie wszędzie mam dobry net, a powiem więcej: w miejsca gdzie jeżdżę raczej kosztowne jest uploadowanie setki GB danych.

@wypokowy_expert: Dzięki, w takim razie będę chyba celował w SSD. Jak stracę materiały z wyjazdu to nic się nie dzieję; oczywiście wolałbym uniknąć, ale chyba te dyski tak często się nie psują?
@RemindMe: często to nie, no chyba że kupisz takiej firmy co często padają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi jeden padł, ale w sposób taki, że przy zapisie plików uszkadzają się stare. Tyle że tam przez dłuższy czas nawet XP był. No i taki przenośny ssd przed odłączeniem trzeba by ręcznie zatrzymywać (bezpieczne usuwanie) żeby sobie akurat trima nie chciał robić, choć też nic nie powinno to popsuć.