Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy jest tu ktoś kto schudł na samym odstawieniu alkoholu? Osobiście zacząłem ćwiczyć + czysta micha + odstawienie alko ale zastanawiam się czy odstawienie alkoholu faktycznie wpływa na obniżenie wagi w znaczący sposób. Myślałem że definitywnie tak ale im więcej czytam między innymi na wykopie tym bardziej nie wiem xD
  • 12
@cl_master: Alko ma w #!$%@? kalorii, więc o ile nie będziesz tych kalorii uzupełniał jedzeniem w ciągu dnia, to schudniesz. Przykładowo jedno piwo 500 ml ma ok 220 kcal, a kieliszek czystej wódki (30 ml) ma ok 66 kcal. W ramach ciekawostki, żeby schudnąć 1kg musisz spalić 7700 kcal, bo tyle kalorii ma jeden kilogram tłuszczu.
@Fanatyk_Wedkarstwa też tak myślałem ale już jakiś Mirek w jakimś starym wpisie pisał że hurr durr kalorie z alko sie tak nie wchłaniają jak zwykle coś tam coś tam i ze w ogóle 50% tych kalorii to się uwalnia w postaci ciepła i coś tam xD
@cl_master: trzeba wliczać. Do tego rzadko ktokolwiek czegoś nie żre do chlania. Czipsiki, śledziki, paluszki, pizzę, kebaby, słodkie napoje itd. A biorac pod uwagę że od alkoholu puszczają hamulce to jesz tego więcej niż zwykle. A kałdun rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cl_master: Alko ma wiele negatywnych skutków, które przekładają się na chudnięcie.

1. 1g czystego alkoholu etylowego to 8 kcal, gdzie 1g tłuszczu to 9 kcal - alkohol jest w uj kaloryczny
2. Przekąski do alko i gastro.
3. Kac, który powoduje, że nie chce Ci się ruszać kolejnego dnia czy też gotować i zamawiasz żarcie.

Osobiście jak miałem redukcje w tamtym roku, to chlanie w piątek rujnowało efekt pracy całego poprzedniego
@sliti666 no właśnie takie samo wrażenie odniosłem że chlanie w jeden dzień w weekend niszczy postęp z tygodnia. Dlatego ogarnalem się i odstawiłem. Zobaczymy czy będą efekty za dwa miesiące.
@cl_master: ja jeszcze dodam do tego co @sliti666 napisał, że wódkę pijesz albo w drinku, albo popijasz, najczęściej sokiem z kartonu lub sprite/cola i to też swoje kalorie ma. Z niebieskim odstawiliśmy zupełnie alko i po dwóch miesiącach waga kilka kg w dół. Jednak jak trafił się wieczór przy winie, to na drugi dzień już zauważalna opuchlizna twarzy.