Wpis z mikrobloga

Wrzucam ścinkę wypowiedzi ks. Radosława Rafała, egzorcysty. Te mądrości (poza soleniem herbaty) nie zmieściły się w moim filmie, bo znalazłem lepszych wariatów.

Materiał pochodzi z lokalnej telewizji WTK, autor zdjęć to Mathias Mezler.

Jeśli chcesz poznać kolejne ciekawostki z egzorcystycznego świata, zapraszam do obserwowania tagu #egzorcyzmypolskie

Będę tu publikował informacje, które udało mi się zgromadzić podczas prac nad filmem „Egzorcyzmy polskie”. Cały film będzie dostępny 14.01.2023 za darmo na kanale:
https://www.youtube.com/@egzorcyzmypolskie5074
pkostowski - Wrzucam ścinkę wypowiedzi ks. Radosława Rafała, egzorcysty. Te mądrości ...
  • 71
@TrzyZnaki:

Doświadczenia nad hipnozą pokazały, że nie jest ona związana z istotną zmianą funkcjonowania mózgu. Częstotliwość fal mózgowych osób zahipnotyzowanych nie różni się od częstotliwości rejestrowanych u osób znajdujących się w stanie czuwania. Podczas hipnozy człowiek nie zyskuje żadnych umiejętności czy też możliwości, których nie posiadałby w stanie pełnej świadomości, jeśli byłby odpowiednio zmotywowany[2].

Część badaczy uznaje hipnozę za stan zmienionej świadomości odmienny zarówno od stanu czuwania, jak i snu. W
@Smokk: Pierwszy akapit wyjaśnia sprawę - obiektywne obserwacje nie wskazują na żadne zmiany, natomiast reszta niczym się nie różni od tego co napisałem - placebo, odgrywanie roli, w pewnym sensie aktywność rozrywkowa. Nijak się to ma do potocznej definicji. Tutaj "Seba" z Sosnowca ma większe zdolności hipnotyzowania..