Wpis z mikrobloga

Wrzucam ścinkę wypowiedzi ks. Radosława Rafała, egzorcysty. Te mądrości (poza soleniem herbaty) nie zmieściły się w moim filmie, bo znalazłem lepszych wariatów.

Materiał pochodzi z lokalnej telewizji WTK, autor zdjęć to Mathias Mezler.

Jeśli chcesz poznać kolejne ciekawostki z egzorcystycznego świata, zapraszam do obserwowania tagu #egzorcyzmypolskie

Będę tu publikował informacje, które udało mi się zgromadzić podczas prac nad filmem „Egzorcyzmy polskie”. Cały film będzie dostępny 14.01.2023 za darmo na kanale:
https://www.youtube.com/@egzorcyzmypolskie5074
pkostowski - Wrzucam ścinkę wypowiedzi ks. Radosława Rafała, egzorcysty. Te mądrości ...
  • 71
będą albo są planowane angielskie napisy do filmu?


@SpaceMonkey: Tylko, jeśli ktoś wolontaryjnie je zrobi. Mogę zrobić SRT po polsku. Mniej-więcej połowę mam już spisaną, bo wszystkim scenom z ukrytej kamery zrobiłem napisy.
Mam nawiedzoną matkę, która wierzy w takie rzeczy, wszędzie widzi szatanów, także we mnie bo nie chodzę do kościoła, i kiedyś przyniosła z kościoła sól egzorcyzmowaną


@szef_foliarzy:

Jakby moja mamucha taki nr zrobiła, to trolowałbym ją jakby jutra miało nie być.
Zjadłbym trochę na jej oczach, zaczął wydawać z siebie dziwne dżwięki, a potem powiedział jakimś obcym głosem, że za słaby ten czar, bo egzorcysta który go rzucił żyje w grzechu
to przecież przeczy kościelnej nauce o chrzcie


@Mirzani: Wygląda na to, że nikomu to nie przeszkadza, dopóki hajs z szamańskich praktyk się zgadza.

Jeżeli ja lub Ty widzimy wyraźnie te sprzeczności, to ludzie z wykształceniem w tym kierunku (każdy ksiądz) też muszą to widzieć.
@TrzyZnaki:

Myth: Hypnosis isn't real.
Hypnosis isn't a stage act or some magical act. Clinical hypnosis is a type of medical therapy that's often used as part of a treatment plan that includes traditional medical approaches.
@Smokk: Prawdziwa hipnoza to jest w Sosnowcu. Idziesz wieczorem ulicą, nagle ktoś pyta się ciebie czy masz jakiś problem. Potem budzisz się w środku nocy w krzakach, bez zębów, bez telefonu i bez portfela, zupełnie nie pamiętając tego co się z tobą stało. To jest hipnoza, a nie jakieś tam "kliniczne" pieprzenie w bambus.