Wpis z mikrobloga

Wrzucam ścinkę wypowiedzi ks. Radosława Rafała, egzorcysty. Te mądrości (poza soleniem herbaty) nie zmieściły się w moim filmie, bo znalazłem lepszych wariatów.

Materiał pochodzi z lokalnej telewizji WTK, autor zdjęć to Mathias Mezler.

Jeśli chcesz poznać kolejne ciekawostki z egzorcystycznego świata, zapraszam do obserwowania tagu #egzorcyzmypolskie

Będę tu publikował informacje, które udało mi się zgromadzić podczas prac nad filmem „Egzorcyzmy polskie”. Cały film będzie dostępny 14.01.2023 za darmo na kanale:
https://www.youtube.com/@egzorcyzmypolskie5074
pkostowski - Wrzucam ścinkę wypowiedzi ks. Radosława Rafała, egzorcysty. Te mądrości ...
  • 71
@pkostowski: Mam nawiedzoną matkę, która wierzy w takie rzeczy, wszędzie widzi szatanów, także we mnie bo nie chodzę do kościoła, i kiedyś przyniosła z kościoła sól egzorcyzmowaną. Czytałem podobne opinie na katolickich forach o tej soli egzorcyzmowanej, że wystarczy wsypać takim osobom to wyplują zaczną się krztusić itp. więc jako człowiek czynu, przedkładający praktykę nad teorię oczywiście zeżarłem ją... i nic się nie stało...
@pasztetztrupa: Czyż to nie ironia, że tzw. iluzjonista i zawodowy hochsztapler nagrywa programy, w których przeprowadza reżyserowane (?) eksperymenty na jakichś ludziach – odbiorca nie jest w stanie zweryfikować, kim są w istocie ci ludzie – a oglądający wierzą, że w ten sposób coś udowadnia, np. pokazuje, jak działa ludzki mózg?

Na Wiki możemy przeczytać: „[Derren Brown] Doszedł do wniosku, że ludzie skłaniają się do tego, by wysłuchiwać tylko tych rzeczy,