Wpis z mikrobloga

Ech Mirasy, mam pytanko. Pierwszy raz kupuję coś na raty, konkretnie hulajnogę elektryczną chciałbym kupić (głównie w celu jazdy dodatkowej na apkach delivery, podobno problemu z tym takie Glovo czy Wolt nie mają). Generalnie, stać mnie na zakup właśnie taki częściowy, comiesięczny po 500-600 złotych ale niestety blokują mnie banki i pożyczki nawet przy ratach 0%, a tak niestety w większości wygląda zakup na raty. W sensie no nie otrzymuję tej słynnej pozytywnej decyzji kredytowej. Całej pensji no nie wywalę, bo muszę za coś żyć i gdzie mieszkać.

Dałoby się jakoś kupić daną rzecz ratalnie, bez konieczności brania pożyczek na ten cel?

Zarabiam obecnie minimalną w głównym miejscu pracy, mam UOP na rok i jestem U-26, wynajmuję pokój za 550 złotych za wszystko (podaję jakby potrzebne były takie dane).

#raty #zakupy #hulajnogaelektryczna #kredyt #banki #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BKZGlamrap: jak piszą @cynamonowazaslona: i @beer_man: . Zaoszczędź pieniądze i kup jakąś za dwa trzy miesiące. Jeżeli banki odmawiają to mają jakiś powód. Może niezapłacona biblioteka albo mandat? Możesz sprawdzić sobie bik dla pewności, że nie zalegasz z czymś o czym zapomniałeś przed kilkoma laty. Zdolność kredytową powinieneś mieć od banku na podstawie swoich przychodów i wydatków na koncie bankowym. Jeżeli banki nie chce udzielić kredytu tak pewnie wydajesz
@kureci_paratko: mandatów nie miałem, kredytów nigdy nie brałem, alerty BIK mam włączone. A na życie po odjęciu wynajmu zostaje mi minimum 1500 zeta.

Tak jak wspomniałem, hulajnoga jest bardziej do pracy (aby dorobić do etatu) na delivery, rowery są droższe i bardziej hulajką opłacałoby się kupić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BKZGlamrap: tak niestety zostaje odkładanie. Jest to dziwne, że dostałeś odmowe. jak długo pracujesz na UOP?

Zbuduj sobie historię kredytową uzyskując kartę kredytową na dobrych warunkach i spłacając ją systematycznie. Niestety nie polecam tego rozwiązania przez to, że wiele osób skuszonych brakiem opłat na miesiąc czy dwa zaczna z niej korzystać jak z karty bankomatowej i latwo się można wpędzić przez to w długi lub niepotrzebne koszty.
Zbuduj sobie historię kredytową uzyskując kartę kredytową na dobrych warunkach i spłacając ją systematycznie. Niestety nie polecam tego rozwiązania przez to, że wiele osób skuszonych brakiem opłat na miesiąc czy dwa zaczna z niej korzystać jak z karty bankomatowej i latwo się można wpędzić przez to w długi lub niepotrzebne koszty.


@kureci_paratko: mam takie samo zdanie i wydaje mi sie, ze lepiej jakby OP jednak nie brał kredytowej albo z małym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BKZGlamrap: i tu masz odpowiedź dlaczego nie dostałeś tego na raty.

@redczek: limit nie powinien przekroczyć 5000. W przypadku, że go poniesie to będzie w stanie jakoś to spłacać. Najlepiej w ogóle tego nie robić i nie brać karty kredytowej. Zdolność pojawi się po systematycznie wpływających środkach od pracodawcy. UOP to podstawa.
@BKZGlamrap: Może wynajem jakiś? U nas wynajmują sobie motorki na abonament miesięczny. Ogólnie na hulajce nikt nie wozi żarcia za to rowerem elektrycznym większość. Chyba maja jakiś powód do tego.
@BKZGlamrap: Nie mam pojęcia. Zamieniłem tylko kilka słów z dostawca. A wynajem w sensie ze te elektryczne motorki co są na apkę to maja tez opcje stałej opłaty miesięcznej i mówił ze abo wychodzi 700, ale zarobek 5000 wiec zadowolony.