Wpis z mikrobloga

Taka głupia/niegłupia myśl mnie ostatnio naszła. Jako, że ostatnio głośno jest o ChatGPT i AI do rozmów to zastanawiam się kiedy ktoś zrobi takiego randkowego bota z którym można normalnie pogadać. Coś jak tinder tylko, że gadasz sobie z botem i możesz prowadzić normalną konwersację, a nie to co zazwyczaj ma się na tinderze czyli "tak, nie, nie wiem, hehe". Chyba w filmie "Her" z 2013 roku był już taki motyw. Czy jak byłaby taka apka/bot to skorzystalibyście do codziennych rozmów?
#ai #sztucznainteligencja #tinder
  • 8
@Xolan Dlaczego? Wątpię żeby AI całkowicie zastąpiło relacje między ludzkie ale może być ciekawą odskocznią jak się ma dość już takich płytkich tinderowych rozmów :)
@Morys0856: ja lubię nowe rzeczy i technologię, ale uważam, że takie zastępowanie człowieka robotem, a trochę już tym AI jest, to to się odbije bardzo mocno na kontaktach międzyludzkich.
A patrząc jak dzisiaj to działa, jestem bardzo zszokowany bo naprawdę jak się dobrze napisze zapytanie to potrafi bardzo sensowną odpowiedź udzielić AI. A za 10-15 lat? To w ogóle kosmos będzie. Nie odróźnisz człowieka od robota po drugiej stronie.
@Xolan Na pewno będzie miało jakiś wpływ na relacje ale moim zdaniem całkowicie ich nie zastąpi. Jednak człowieka wydaje mi się że zawsze w jakimś stopniu będzie ciągnęło do drugiego człowieka. Jeśli będzie wybór między AI, a drugim człowiekiem to raczej będzie to wybór oczywisty. Bardziej kwestia może być, że jeśli jednak tego człowieka z jakiegoś powodu nie będzie, to zawsze można będzie się takim AI "posłużyć".
Dodatkowo czy tego chcemy czy